21 Haziran 2016, 08:04 - 
Lise dipolamam yok diyene Açık Öğretim Lisesi fırsatı

Lise dipolamam yok diyene Açık Öğretim Lisesi fırsatı

Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Okulu Batı Avrupa Programları diploması olmayan ya da üniversite hayali kurnalara ücretsiz eğitim sunuyor. Kayıtlar 22 Ağustos’ta başlıyor.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Batı Avrupa ülkelerinde yürütülen Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Okulu Batı Avrupa Programları 2016-2017 Öğretim Yılı ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi.  Yunus Emre Enstitüsü - Berlin Türk Kültür Merkezi’nde gerçkeleştirlen basın toplantısı ile Almanya ve Avrupa ülkelerinde açık öğretim yolu ile ortaokul ve lise diploması almak isteyenlere yönelik bilgilendirme yapıldı.

T.C. Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Prof.Dr. Cemal YILDIZ ve Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları Koordinatörü Dr. Ahmet Atilla DOĞAN’ın katıldı. Toplantıda konuşan Dr. Ahmet Atilla DOĞAN, Avrupa ülkelerinde ve ağırlıklı olarak Almanya’da yaşayan çoğu vatandaşın açık öğretim imkanından yararlanarak eksik kalan eğitimlerini tamamlama imkanına sahip oldukalarını anlattı. Doğan “Avrupa ve Almanya’daki okul ve eğitim sistemi dışında kalan her vatandaş, her genç bu programdan yararlanabilir. Hatta lise programımıza katılan herkesin aldıkları diploma ile üniversite okuma hayalini de gerçekleştirebilir” dedi.
 
Büyükelçilik Eğitim Müşaviri Prof.Dr. Cemal YILDIZ da Almanya’da 600 bin Türk çocuk ve gencinin eğitim aldığına dikkati çekerek, “Milli Eğitim Bakanlığı hem üniversitede okumak isteyenlere, hem Türkçeyi daha geliştirmek isteyenlere hem de okul diplomam eksik diyenlere hizmet sunuyor. İnsnalarımızı bu hizmetten yararlanmaya çağırıyoruz” dedi. Toplantıda verilen bilgiye göre Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Okulu Batı Avrupa Programları için internet Başvuru ve Kayıt İşlemleri 22 Ağustos-16 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak. Yılda 250 Euro masraf ücreti dışında eğitim ücretsiz. Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Stuttgart, Hamburg kentleirnde de yılda 3 kez sınav yapılarak eğitim tatamlanabiliyor. Alınan diplomalar Türkiye’deki dengi okullarla aynı değere sahip.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99