18 Nisan 2017, 07:05 - 
20 yıl sonra annesinin ölümüyle yüzleşti

20 yıl sonra annesinin ölümüyle yüzleşti

İngiltere Prensi Harry, annesi Prenses Diana'nın ölümüyle 20 yıl sonra psikolojik danışmanlık alarak yüzleştiğini açıkladı.

Prens Harry, Daily Telegraph gazetesine verdiği özel röportajda psikolojik danışmanlık aldığını söyleyerek annesi Prenses Diana'nın ölümünü 20 yıl boyunca düşünmemeye çalıştığını, 20'li yaşlarının sonlarına doğru 2 yıllık bir "tamamen kaos" olarak tanımladığı dönemden sonra acısıyla yüzleşebildiğini ifade etti.

Boks beni kurtardı

32 yaşındaki Prens Harry , gazeteye şuanda iyi olduğu açıklaması yaparken "öfkeyi atmanın iyi bir yöntemi" diye tanımladığı boks sporu sayesinde kendisini içinde bulunduğu durumdan kurtardığını açıkladı. Prens Harry'nin geçmişiyle ilgili konuşmayı, akıl sağlığı meselelerindeki damgalanmayı kırmak istemesi nedeniyle yaptığını açıkladı.

Prens Harry, Daily Telegraph gazetesinden Bryony Gordon'a verdiği özel röportajda: "Annemi 12 yaşında kaybetmem ve duygularımı geçen 20 yıl boyunca dış dünyaya kapatmam, hem kişisel yaşamımı hem de iş yaşamımı ciddi bir şekilde etkiledi. Her tür yalan, yanlış yorumlar, yas ve dört bir yandan üzerinize gelen her şey yüzünden tamamen kendimi kaybetmeye pek çok kez çok yakındım" şeklinde konuştu.

Prens Harry annesinin ölümüyle kafasını kuma gömerek ve annesinin ölümünü düşünmeyerek baş etmeye çalıştığını vurgularken 20'li yaşlarda ‘hayat çok güzel’ şeklinde düşünerek bu durumla yüzleşmekten kaçtığını ifade etti.


İşimi ve özel hayatımı daha çok ciddiye alıyorum


Prens Harry, birkaç sohbetten sonra birden hiçbir zaman yüzleşmediği bütün acıların yüzeye çıkmaya başladığını vurgulayarak, “ Bu aşamada baş etmem gereken çok şey olduğunun farkına vardım. Ağabeyim William ‘Gerçekten bununla yüzleşmek zorundasın. Hiçbir şey seni etkilememiş gibi davranmak normal değil’ sözlerinden sonra harekete geçmeye karar verdim” şeklinde konuştu.

Harry son iki buçuk yılda geçirdiği bu süreçten sonra , işini ve özel hayatını daha fazla ciddiye alabildiğini enerjisini başkaları için fark yaratacağını düşündüğü şeylere akıtabildiğini söyledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Yaşam HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99