22 Mayıs 2017, 06:09 - 
Almanya'nın üs talebine Ürdün'den yanıt

Almanya'nın üs talebine Ürdün'den yanıt

Almanya Savunma Bakanı Von der Leyen, İncirlik'te konuşlu Alman askerlerinin Ürdün'e taşınması konusunda Ürdün'den destek sözü geldiğini açıkladı.

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Ürdün'ün İncirlik Üssü'nde konuşlu Alman askerlerinin Ürdün'e taşınması konusunda her türlü yardıma hazır olduğunu kendisine ilettiğini söyledi.

Deutsch Welle Türkçe'nin haberine göre, Almanya Savunma Bakanı Von der Leyen, Ürdün Kralı Abdullah'ın "İncirlik'teki Alman Ordusu'na ait yakıt ikmal uçaklarıyla Tornado tipi keşif uçaklarının Ürdün'e taşınmasının zaruri hale gelmesi halinde her türlü yardım ve desteği vermeye hazır olduklarını belirttiğini" ifade etti.

"Kral Abdullah olumlu yanıt verdi"


Almanya Savunma Bakanı Von der Leyen, cuma günü İncirlik Hava Üssü'ne alternatif olarak gündeme gelen Ürdün'deki Muvaffak Salti Askeri Üssü'nü ziyaret etmiş, cumartesi günü de Kral Abdullah ile görüşmüştü.

Savunma Bakanı, Ürdün'deki hava üssünü ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada, 'Üs ile ilgli umduğundan daha iyi bir tablo ile karşılaştığını' belirtti. Von der Leyen, üste sadece Ürdün güçlerinin değil, ABD'li, Hollandalı ve Belçika ordusuna ait askerlerin de görev yaptığını söyleyerek, 'Ürdünlü yetkililerin son derece yardımsever olduklarını' ekledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Berlin HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99