07 Haziran 2017, 10:25 - 
Merkel'den serbest ticaret için yeşil ışık

Merkel'den serbest ticaret için yeşil ışık

Almanya Başbakanı Merkel, "Biz, serbest ticaret anlaşması konusunda ABD ile müzakereye yeniden devam etmeye açığız" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, serbest ticaret anlaşması konusunda ABD ile müzakereleri sürdürmekten yana olduğunu söyledi.

Merkel, Greifswald kentinde Sanayi ve Ticaret Odası'nda yaptığı konuşmada, AB'nin Kanada ile imzaladığı serbest ticaret anlaşmasıyla sosyal, ekolojik ve tüketici koruma standartlarının güçlendirildiğinin gözlendiğini belirtti.

İki büyük pazar olan Avrupa ve ABD'nin böyle bir anlaşma yapmasının, dünya genelinde diğer ticaret anlaşmaları için de standartlar getireceğini savunan Merkel, "Biz, serbest ticaret anlaşması konusunda ABD ile müzakereye yeniden devam etmeye açığız." dedi.

Merkel, Almanya için serbest ve adil ticaretin önemli olduğunu vurgulayarak, "Korumacı eğilimlere karşı çıkıyoruz. Bu, kısa vadede başarılı olabilir ancak orta ve uzun vadede zararlıdır." değerlendirmesinde bulundu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Bosna gerçekten özgür müdür?
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99