22 Haziran 2017, 11:10 - 
CHP'liler Berlin'de

CHP'liler Berlin'de "Adalet" Çadırı Kurdu

CHP Berlin Birliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'ne destek vermek amacıyla Berlin'de "Adalet Çadırı" kurdu.

Türkler'in yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtindeki Kottbusser Tor Meydanı'nda kurulan çadırda, Berlinlilere broşürler dağıtılıyor, Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de başlattığı Adalet Yürüyüşü hakkında bilgiler veriliyor. Beş gün sürecek çadır eylemi kapsamında bilgilendirmelerin yanı sıra şiir okumaları, milletvekiliziyaretleri, müzik sunumları gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirilecek. Cumartesi akşamı çadır önünde 'yeryüzü sofrası' kurulacak ve Ramazan'ın son iftar yemeği hep birlikte yenilecek. Pazar günü ise bayramlaşmadan sonra çadır eylemi sona erecek.

"İnsan hakları ve adalet herkese gerekli"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"ne destek olmak amacıyla kendilerinin de Berlin'de "Adalet Çadırı" kurduklarını söyleyen CHP Berlin Birliği Başkanı Kenan Kolat, eylemle bir sinyal vermek istediklerini belirtti.  DHA'ya açıklama yapan Kolat "Buradan 'Berlin, Almanya, Avrupa arkanızdadır. Türkiye'nin yanındadır, adaletin yanındadır, demokrasinin, barışın, insan haklarının yanındadır' mesajı vermek istiyoruz. Vatandaşla sokakta kucaklaşmak ve neden adalet istediğimizi onlara da anlatmak istiyoruz. Çünkü insan hakları ve adalet herkese gerekli" dedi.

Havanında güzel olmasını da değerlendiren CHP Berlin Birliği üyeleri, fırsat buldukça çeşitli müzikler eşliğinde, çadır önünde halay çekti. Pazar akşamına kadar sürecek olan çadır eylemi, bu süre zarfında saat 17: 00'de başlayıp gece 23: 00'e kadar devam edecek.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99