11 Temmuz 2017, 06:29 - 
Portekiz'de üç bakan istifa etti

Portekiz'de üç bakan istifa etti

Portekiz'de üç devlet bakanı, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz Milli Takımı'nın maçlarını izlemek için özel bir şirketin davetini kabul ederek Fransa'ya gittiklerinin ortaya çıkması üzerine istifa etmek zorunda kaldı.

Portekiz'de özel bir şirketin davetini kabul ederek 2016'da Fransa'da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz Milli Takımı'nın maçlarını seyretmeye gittikleri ortaya çıkan üç devlet bakanı istifa etti.

Başbakan Antonio Costa, Temmuz 2016'da Portekiz'in kupa kazandığı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda "Galp" adlı petrol şirketinin bazı siyasetçileri davetli olarak Fransa'ya götürmesiyle ilgili savcılığın yürüttüğü soruşturmada adı geçen mali işlerden sorumlu Devlet Bakanı Fernando Rocha, endüstriden sorumlu Devlet Bakanı Joao Vasconcelos ve uluslararası ilişkilerden sorumlu Devlet Bakanı Jorge Costa'nın istifalarını kabul etti.

Costa, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Soruşturmada adlarının geçmesi, savcılık tarafından herhangi bir şeyle suçlandıkları anlamına gelmiyor." dedi.

Söz konusu dönemde Portekiz'de resmi görevlilerin özel davetleri kabul etmesini yasaklayacak herhangi bir yasa bulunmuyordu. Bakanlar, soruşturma açılınca Fransa'ya yaptıkları seyahatin parasını Galp şirketine geri ödemişti. Portekiz'deki sosyalist hükümet, yaşanan tartışmalardan dolayı 2016 yılı sonunda yeni bir yasa çıkararak resmi görevlilerin davetiye ve hediye almasına çok ciddi sınırlamalar getirmişti.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99