12 Temmuz 2017, 07:00 - 
Almanya'da Yaşayan Türk Akademisyen ve Iş Kadınları Bir Araya Geldi

Almanya'da Yaşayan Türk Akademisyen ve Iş Kadınları Bir Araya Geldi

Almanya'nın Köln kentinde Türk iş kadını ve kadın akademisyenlere yönelik olarak ilk kez "Kadın İş Dünyası Tanışma ve İşbirliğini Geliştirme" etkinliği düzenlendi.

Almanya'da yayın yapan Kadınca dergisinin organize ettiği ve 30 farklı meslekten yaklaşık 50 kadının katıldığı etkinlikte, iş kadınları ve akademisyenler başarı hikayelerini anlatarak, birbirlerini tanıma fırsatı buldu.

Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Hamidiye Ünal, kısa sürede organize edilen bu etkinlikle kendi alanlarında birer başarı abidesi olan kadınların arasında bir ağ kurularak, birbirleriyle olan iletişimlerinin geliştirilebileceğini söyledi.

Ünal, "Bugün burada başarı hikayelerini dinledikçe yaşananlar film gibi gözümde canlandı. Burada olanlar birlikte kalalım, el ele tutalım, birbirimize dokunalım mesajları gerçekten bana çeşitli projeler ve yeni oluşumlar oluşabileceği doğrultusunda mesajlar verdi. Bu buluşmanın daha geniş kapsamlı hale dönüştürülerek geleneksel hale getirilmesi gerekir." dedi.

Alman Futbol Federasyonundan (DFB) Gül Keskinler, Avrupa'da yanlış algılanan Türk kadınının imajının değiştirilmesi gerektiğini kaydederek, "Bu tür etkinliklerin geleceğe yönelik büyük işler yapacağına inanıyorum. Kadının kuvvetine ve kadının başarısına inanıyorum. Alman toplumu ve Avrupa toplumu içinde Türk kadınının ismini sadece ezilmiş, küçük birey olarak değil de kendi yolunu kendi çizebilecek bireyler olarak göstermek benim için büyük zevk." şeklinde konuştu.

Başkomiser Emine Tayfur, "Başarılı olmak için azimli olmak ve çok çalışmak gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra başarı zaten kendiliğinden gelir. Türk kadını zaten çok çalışkandır ve iş hayatında disiplini elden bırakmamak gerekir." ifadesini kullandı.

İş kadını Nejla Kara, "Şu an gençlerimizin birçoğu meslek eğitimi alma konusunda yetersiz. Almanya'da iş yapan Türk kadınları olarak biz gençlere meslek eğitimleri verebiliriz. Bu gençlerimizi iş hayatına bu şekilde entegre edebiliriz." dedi.

Eğitimci ve tercüman Nergiz Bölükbaşı da kadınların öz güveninin arttırılması, kadınların öz güvenli bireyler olarak topluma kazandırılabilmesi için bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu ifade etti.

Geleneksel hale getirilmesi amaçlanan etkinlikle ayrıca gelecekte Türk ve Alman iş kadınları ve akademisyenleri bir araya getirmenin planlandığı belirtildi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99