14 Temmuz 2017, 07:00 - 
AB Belçika'yı Adalet Divanı'na sevk etti

AB Belçika'yı Adalet Divanı'na sevk etti

AB Komisyonu, Belçika'yı yasal göçü denetlemekle ilgili bir yönergeyi uygulamadığı için AB Adalet Divanı'na sevk edeceğini açıkladı.

AB, Belçika'yı bir AB yönergesini tam uygulamaması nedeniyle AB Adalet Divanı'na sevk etti.- Belçika'ya günlük 70 bin avro ceza kesilmesi önerildi.

AB Komisyonu yaptığı yazılı açıklamada, yasal göç ve AB vatandaşı olmayan işçi haklarına ilişkin Tek İzin Yönergesi'ni tam uygulamadığı için Belçika'yı AB Adalet Divanı'na sevk etme kararı aldığını duyurdu.

Belçika'nın AB yönergesini iç hukukuna aktarma için üye ülkelere verilen son tarih olan 25 Aralık 2013'ü geçirdiği, bunun yanı sıra hala yönergeyi tam olarak uygulamaya koymadığı kaydedildi.

Tek İzin Yönergesi'nin AB vatandaşı olmayan işçilere tek bir prosedürle hem iş hem de ikamet izni alma imkanı tanıdığı, AB'de çalışan üçüncü ülke vatandaşlarına ilişkin açık kurallar belirlediği ifade edildi.

Yönergenin aynı zamanda AB vatandaşı olmayan yasal işçilere çalışma koşulları, emekli maaşları, sosyal güvenlik hakları gibi alanlarda AB vatandaşlarıyla benzer haklar sunmayı amaçladığı bildirildi.

AB Komisyonu'nun Belçika'nın günlük 70 bin avro civarında cezaya çarptırılmasını önerdiği, bu rakamın ihlalin ciddiyeti ve süresi göz önüne alınarak hesaplandığı belirtildi.

Lizbon Anlaşması uyarınca, AB üyesi ülkelerin AB mevzuatını iç hukuklarına aktarmamaları durumunda komisyon, AB Adalet Divanı'ndan ihlali yapan ülkeye mali yaptırım uygulamasını talep edebiliyor.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99