04 Ekim 2017, 07:44 - 
Kundaklamada ihmal şüphesi

Kundaklamada ihmal şüphesi

Fransa’nın doğusundaki Mulhouse kentinde 3’ü Türk 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kundaklama olayında itfaiyenin ihmali olup olmadığı tartışma konusu oldu.

Yangının meydana geldiği bina ve semtte yaşayanlar ile Savcılık ve Mulhouse belediyesi arasında itfaiyenin olay yerine zamanında gelip gelmediği ile ilgili polemik başladı. Olaya tanık olanlar itfaiye ve ilk yardımın, olay yerine çağrıldıktan “40 dakika sonra” ulaştığını belirtirken, Savcılık ve belediye yetkilileri itfaiyenin “6 dakika sonra” olay yerine vardığını iddia ediyor. Bazı Türkler, itfaiyeye telefon ettiklerine itfaiyenin kendilerine inanmadığını belirtirken, ancak dört aramadan sonra itfaiyenin harekete geçtiğini söyledi. İtfaiye ise iddiaları reddetti.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangında ölen çocukların ailelerini aradı. Erdoğan, Salman Aksu ve Mikdat Polat’a telefonda başsağlığı diledi. Çeşitli temaslar için Paris’te bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da, Mulhouse'u ziyaret etti. Yangında çocuklarını kaybeden acılı aileye taziyelerini ileten Kurtulmuş, "İnşallah hiçbir şüpheli nokta, karanlık nokta kalmadan olay tüm yönleriyle aydınlatılır. Böylece biz de gerçeği öğrenmiş oluruz" ifadelerini kullandı. Başbakan Binali Yıldırım ise, yangında hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine taziyelerini iletti. Bu arada, Mulhouse Savcılığı yangından 2 saat 40 dakika sonra kundaklama eylemlerinden ötürü daha önceden fişlenmiş ve sabıkalı bir şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Şüphelinin, sorgu sırasında suçunu itiraf ettiği açıklandı. Şüpheli bir sigara izmaritini binanın bodrum katına attığı ve yangına sebebiyet verdiğini savcılığa itiraf etti. Gözaltına alınan 28 yaşındaki erkeğin yangının çıktığı binada annesi ile yaşadığı öğrenildi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99