17 Ekim 2017, 02:57 - 
Dışişleri Bakanlığından Avrupa'ya PKK tepkisi

Dışişleri Bakanlığından Avrupa'ya PKK tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa’da PKK terör örgütü mensuplarınca başlatılan eş zamanlı ve kışkırtıcı eylemlere göz yumulmasını kınadı.

Türkiye, önceki akşam Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde PKK terör örgütü mensuplarınca başlatılan eylemlere göz yumulmasını kınadı. Söz konusu eylemlerin gerçekleştiği ülkelerin Ankara’daki büyükelçilerinin Dışişleri Bakanlığına çağrılıp anılan eylemlerden duyulan rahatsızlığın ifade edileceği kaydedildi.

PKK AVRUPA’DA GÜÇLENİYOR

“Bazı ülkelerde kamu binalarının işgal edilmesine kadar varan eylemlerde bir kez daha AB terör örgütleri listesinde bulunan bir terör örgütünün propagandasının yapılmasına ve terör örgütü sembollerinin kullanılmasına izin verilmesi, ısrarlı uyarılarımıza rağmen PKK’nın Avrupa’da her geçen gün ne kadar güçlendiğini göstermesi bakımından ibret vericidir.” denilen açıklamada, anılan eylemlerin eş zamanlı biçimde yapılmış olmasının, PKK’nın Avrupa’daki örgütlenmesine gösterilen müsamahanın bir sonucu olduğu vurgulanarak şu ifadelere yer verildi: “Bu vesileyle muhataplarımıza terör örgütü PKK’ya karşı gerekli önlemleri almalarının, yalnızca Türkiye’nin değil, kendi ülkelerinin güvenlikleri bakımından da hayati önem taşıdığını bir kez daha hatırlatıyoruz.”

Açıklamada, “Söz konusu eylemlerin gerçekleştiği ülkelerin Ankara’daki büyükelçileri bakanlığımıza çağırılarak anılan eylemlerden duyduğumuz rahatsızlık ifade edilecektir” ifadeleri de yer aldı.

    AFP'ye Öcalan posteri asılmıştı
    Önceki gün Fransa resmi haber ajansı AFP’nin Paris’teki merkez binasını işgal eden PKK üyeleri balkona Abdullah Öcalan’ın posterini asmıştı. AFP’nin Paris’in 2. bölgesindeki merkez binasının önüne gelen PKK’lılar binaya girip bir saatten fazla sloganlar atmış, AFP editörleriyle görüştükten sonra eylemlerini sonlandırmıştı. Gösteri esnasında hiçbir güvenlik önleminin alınmaması tepki çekmişti.
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99