03 Kasım 2017, 09:16 - 
Türkiye sorumluluk almaya hazır

Türkiye sorumluluk almaya hazır

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine adaylığına ilişkin sorumluluk almaya hazır olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Fransa’nın başkenti Paris’te 2017-2021 dönemi için UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine adaylığı açıklanan Türkiye adına, UNESCO’nun 39. Genel Konferansı’nda "Ulusal Beyan"da bulundu. Kurulda konuşma yapan Bakan Yılmaz, Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine adaylığına ilişkin sorumluluk almaya hazır olduğunu söyledi.

UNESCO’nun uluslararası kanunların benimsenmesi ve uygulanması yoluyla, kültür alanında küresel otoriteye sahip olduğunu ortaya koyduğunu belirten Bakan Yılmaz, kültürel mirasın korunması ve tahrip olan kültürel varlıkların restore edilmesi için yürütülen çalışmalara öncülük yaptığını söyledi.

Türkiye, yürütme kurulu üyeliğine aday

UNESCO’nun bugün karşılaşılan bazı güçlüklerin üstesinden gelebilecek özel konumda bulunduğuna inandıklarını kaydeden Yılmaz, Türkiye’nin UNESCO’nun çabalarına daha fazla destek vermek amacıyla 2017-2021 yılları arasındaki dönem için Yürütme Kurulu üyeliğine adaylığını koymaya karar verdiğini söyledi.

Türkiye’nin, Yürütme Kurulu üyesi olarak sorumluluk almaya hazır olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, "Karşılaşacağımız güçlüklerin üstesinden kararlılıkla gelmeye ve yeni genel direktörümüzün rehberliğinde hep birlikte çalışmaya hazırız. UNESCO’nun güçlü yönlerini, hep beraber, daha da geliştirmek istiyoruz" diye konuştu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99