08 Kasım 2017, 09:31 - 
Bu iş uluslararası mahkemelerde bitecek

Bu iş uluslararası mahkemelerde bitecek

Görevinden alınan Katalan lider Carles Puigdemont Katalonya’nın bağımsızlığına ilişkin krizin uluslararası mahkemede biteceğini söyledi.

Halen Brüksel’de olan ve dört hükümet yetkilisiyle birlikte 17 Kasım’da Belçika’da mahkemeye çıkacak olan Puigdemont konuştuğu bir radyo programında, "Kimsenin kuşkusu olmasın; tüm bunlar İspanya’yı birçok konuda da eleştirmiş olan uluslararası mahkemelerde bitecek" dedi.

Kendisinin ve eski hükümet yetkililerinin bağımsızlık yolunda hapse de gidebileceğinin farkında olduklarını belirten Puigdemont şöyle konuştu:

"Tabii ki hapse girmeye de hazırlıklıyız. Bir iş yapmak için buradayız. Kimse adaletten kaçtığımızı düşünmemeli. Gönüllü şekilde ifade vermeye gittik. Ortadan kaybolmamış anlaşılabilir bir durum olmazdı. Avrupa’nın kalbine geldik ve şu anda dünya bizi dinliyor."

İspanya’da tutuklu bir şekilde yargılanmakta olan arkaadşlarını unutmadıklarını belirten Puigdemont, "Bizim faaliyetlerimiz onlara yardımcı olabilir. İspanya devleti büyük bir baskı ve şiddet dalgasına hazırlanıyordu ve bundan bizi sorumlu tutacaklardı; buna izin veremezdik" diye ekledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99