18 Aralık 2017, 08:32 - 
Willy Brandt Havalimanı 2020'de açılacak

Willy Brandt Havalimanı 2020'de açılacak

Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı'nın açılışının, 6. kez ertelenişinin ardından Ekim 2020'de yapılacağı belirtildi.

2006 yılında temeli atılan, 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan ve açılışı 6. kez ertelenen Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı'nın Ekim 2020'de açılacağı duyuruldu. 11 yıldır inşaatı devam eden Berlin-Brandenburg Uluslararası Willy Brandt Havalimanı'nın da otomatik kapılara elektrik çekilmesi unutularak, 4 bin odanın tümü yanlış numaralandırıldı. Ayrıca otoparklardaki tavanlara çok az beton kullanıldı. Kısa kalan yürüyen merdivenlere ise 4 beton basamak eklendi.

Öte yandan Havaalanı Denetim Kurulu Başkanı Rainer Bretschneider, yapım aşamasında 6,5 milyar euro harcandığı ve her ay 17 milyon euro harcama yapıldığını söyledi.

Havaalanının bitirilme maliyeti ve nihai finansal planlama 2018 yılının ilk aylarında açıklanacağı bildirildi. Ayrıca 2 bin futbol sahası büyüklüğündeki hava alanının inşaatında 4 binden fazla kişi çalışıyor. Havaalanı bittiğinde 40 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı belirtiliyor. Yıllık 27 milyon yolcuya hizmet vermek için tasarlanan hava alanı 45 milyon yolcuya kadar hizmet verme kapasitesinin olacağı belirtildi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99