31 Ocak 2018, 08:06 - 
Camilere Saldırılar Arttı

Camilere Saldırılar Arttı

Avrupa’daki Türkler, PKK’lıların hedefinde! Yaşanan ırkçı saldırılar yetmezmiş gibi şimdi de terör yandaşlarının saldırıları ile karşı karşıya.

Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı bahanesiyle artan saldırıların yelpazesi genişledi. Avrupa ülkelerinde yaşayan Türklere yönelik ırkçı saldırılar, yerini PKK/PYD destekçilerinin saldırılarına bıraktı. Binlerce kişiyi katleden terör örgütü PKK/PYD’nin yandaşları, demokrasi ve insan hakları gibi kavramları kendine kalkan yaparakTürkleri ve Türk kuruluşları hedef aldı.

Batılı ülkerin görmezden geldiği saldırılarda Avrupa’nın farklı kentlerinde camiler, Türk işyerleri, diplomatik misyonlar hedefe koyuldu. Almanya’da DİTİB Yeşil Cami, Eyüp Sultan Camii, Sultan Alparslan Camii ile Ulu Cami'ye saldırılar gerçekleşti. Hollanda’daki terör yandaşları Rotterdam’da Geylani Hizmet Vakfı’na bağlı camiye zarar verdi, duvarlarına Türkiye aleyhtarı sloganlar yazıldı.

‘FETİH DUASI’ ENGELLENDİ

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği İsveç Teşkilatının (UETD) başkent Stockholm’deki binasına terör örgütü PYD/PKK yandaşları tarafından saldırı düzenlendi. UETD İsveç şubesinde Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlerin başarısı için “Fetih duası” programı düzenlenecekti. Program öncesinde bina, terör örgütü PYD/PKK yandaşları tarafından saldırıya uğradı.

TÜRKLER AŞIRI TAHRİK ALTINDA

Türkiye’nin Avusturya’nın Salzburg Başkonsolosluğu PKK’lıların hedefi oldu. Başkonsolosluğun bahçe kapısı ile bina girişindeki camlar kırıldı. Türklerin yoğun yaşadığı bölgelerde bina, işyerleri, köprü ve istasyonlara kışkırtıcı yazılar yazıldı. Almanya'nın Hannover Havalimanı’nda Türklerin bulunduğu terminal işgal edilip PKK paçavralarıyla alanda bulunan Türk yolculara saldırıldı.

Yine geleceklermiş
Fransa’da terör örgütü PYD/PKK yandaşları, Bordeaux’da İslam Toplumu Milli Görüşe (IGMG) bağlı camiye dün gece saldırıda bulundu, duvarlarına terör örgütüyle bağlantılı sloganlar yazdı. Cami derneğinin Başkanı Emre Durmuş, “Duvarın üzerinde ‘PKK’, ‘YPG’ yazılıydı. ‘Tekrar geleceğiz’ şeklinde yazılan bir tehdit mesajı vardı.” dedi.

SAĞDUYU ÇAĞRISI
Saldırıya ilişkin hukuki sürecin başlatıldığını belirten Durmuş, “Camiye düzenlenen bu saldırıyı kınıyorum. Özellikle vatandaşlarımızın provokasyonlara gelmemesi gerekiyor; çünkü bizim aciz olduğumuz bir durum yok. Devletimiz ve hükümetimiz gerekeni yapıyor. Avrupa’da yaşayan Türk toplumu olarak sağduyulu olmalıyız” diye konuştu.
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99