31 Ocak 2018, 08:12 - 
Brexit’te ikinci aşama

Brexit’te ikinci aşama

Avrupa Birliği, İngiltere’nin üyelikten ayrılmasının ardından 2 yıla yakın sürecek geçiş sürecine ilişkin kuralları belirledi.

21 aylık çıkış süreci boyunca İngiltere, AB kurallarını yapılacak yeniliklere rağmen uygulamak zorunda olacak. Üzerinde uzlaşılan kurallar gereği İngiltere 2021’den önce AB’li ortaklarının onayını almadan herhangi bir üçüncü tarafla ticari anlaşma da imzalayamayacak. Londra, 31 Aralık 2020 tarihine kadar AB’ye ödemesi gereken payı ise ödemeye devam edecek

ADALET DİVANI BAKACAK

Öte yandan, herhangi bir anlaşmazlıkta karar merci olacak AB Adalet Divanı’nın, Brexit destekçilerini rahatsız edeceği tahmin ediliyor. Çünkü Brexit yanlıları, AB adalet sisteminin, İngiliz yargısının egemenliğini ihlal ettiğini öne sürüyor. Bunun yanı sıra Londra yönetimi, söz konusu süreçte AB kurumlarında ve karar mekanizmalarında herhangi bir şekilde yer almayacak.

OYUNBOZANLIK SİNYALİ

Ayrıca İngiltere’nin Konsey’de ve Avrupa Parlamentosu’nda temsilcisi olmayacağı gibi Avrupa Komiseri de bulunmayacak. İngiltere’nin Brexit Bakanı David Davis de İngiltere Parlamentosu komitesine yaptığı açıklamada, geçiş dönemi boyunca AB’nin 27 ülkesinin onayı olmadan ticari anlaşma yapamaması kuralına itiraz edeceklerinin işaretini verdi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99