01 Şubat 2018, 06:59 - 
Macron’dan skandal karar

Macron’dan skandal karar

Fransa Ermeni Organizasyonları Koordinasyon Konseyi’nin senelik yemek davetine katılan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, takvime sözde “Ermeni soykırımını anma günü”nü ekleyeceğini açıkladı.

Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Paris’te bir otelde gerçekleşen 500 kişilik davette Ermeni lobisinin bilinen isimleri ile bir araya geldi. Seçim kampanyasında vaat ettiği gibi milli takvime sözde Ermeni soykırımını anma günü ekleyeceğini söyleyen Macron, Ermeni lobisinin taleplerini dinledi.

“TÜRKİYE’Yİ SUÇLAMAM”

Türkiye’ye yönelik “azınlıkları tehdit etme” suçlaması talebinde bulunan Ermeni lobicilere Macron, ret cevabı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iletişime önem verdiğini dile getiren Macron talebi reddetti.

“DAĞLIK KARABAĞ’A GELİP EŞLİK ETMEM”

Ermeni lobisi temsilcilerinin bir diğer talebi de Ermeni siyasiler eşliğinde Macron’un Dağlık Karabağ ziyareti gerçekleştirmesi oldu. Bu talebi de reddeden Macron, “Sizi hayal kırıklığına uğratacağım ama bunu da yapamam. Fransa’nın Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki arabulucu rolünü kaybederim. Bu sorunu çözdüğümüzde gelmek isterim” ifadesini kullandı.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Macron’un yanı sıra Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, İl Başkanı Valerie Pecresse, Ermeni asıllı birçok Fransız siyasetçi ve Garo Paylan, Georges Kepenekian, Ara Toranian ve Mourad Papazian gibi Ermeni lobisinin bilinen isimleri de davette yer aldı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99