28 Şubat 2018, 09:07 - 
UETD'den saldırganları yargılayın çağrısı

UETD'den saldırganları yargılayın çağrısı

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği, Avrupalı liderler ve kanaat önderlerine PKK/PYD dosyası göndererek Türklere saldıranların adalet önüne çıkarılmasını istedi.


Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD), Avrupalı liderler ve kanaat önderlerine PKK/PYD dosyası göndererek Türklere saldıranların adalet önüne çıkarılmasını istedi. Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı 20 Ocak’tan itibaren PKK/PYD terör örgütünün Avrupa genelinde saldırısına uğrayan 43 sivil toplum kuruluşu binası ve camiyle ilgili Almanca, Fransızca ve İngilizce hazırlanan rapor, Avrupa Parlamentosu başta olmak üzere Avrupalı siyasilere, sivil toplum temsilcilerine ve kanaat önderlerine gönderildi. Raporda, PKK/PYD’nin Avrupa toplumu ve değerleri için de tehlike olduğu vurgulandı.

EYLEMLER PKK/PYD BAĞINA KANIT

Raporda, PKK/PYD’nin Avrupa ayağını oluşturan yapıların “protesto gösterileri adı altında” terör propagandası yaptığına dikkat çekildi. Avrupa’nın, terör örgütü yandaşlarının eylemlerine ‘gösteri özgürlüğü’ adı altında izin vererek saldırılarına seyirci kaldığı vurgulandı. Avrupa’nın farklı şehirlerinde yapılan eylemlerde terör örgütü yandaşlarının elebaşı Abdullah Öcalan’ın resimlerini taşıması, saldırdıkları yerlere yazdıkları yazılar, ABD ve Avrupa ülkelerinin görmek istemediği PKK/PYD arasındaki bağı kanıtlamış oluyor.

AVRUPA İÇİN DE TEHLİKELİ

Terör yandaşlarının sadece Türk vatandaşları için tehdit oluşturmadığı vurgulanırken PKK/PYD’nin Avrupa toplumu ve değerleri için de tehlike oluşturduğu belirtildi. Raporda, Avrupa’da PKK/PYD yandaşları ile etkin mücadele edilmesi istenirken Avrupalı siyasetçilere “Faillerin, hukuk devletine yaraşır şekilde adalet önüne çıkarılması” çağrısı yapıldı.

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’ne kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Büyükelçilik Basın Müşaviri Refik Soğu- koğlu, 4 kişinin, binasının ön cephesine sarı, kırmızı ve yeşil renklerde boyalar atarak Tiergarten Parkı'na kaçtığını belirtti.


ONLARCA SALDIRI

PKK/PYD'lilerin Türklereyönelik saldırılarından bazıları şöyle sıralandı:

* Almanya Kassel’da Sultan Alpaslan Camii’ne saldırıldı.

* Salzburg’ta Türk Başkonsolosluğu’na saldırı düzenlendi.

* Frankfurt Havalimanı’nda THY kontuarında bulunan Türklere sözlü saldırıda bulundu.

* Hannover Havalimanı’nda Türk yolculara sopalar ile saldırıldı.

* Berlin’de bir grup PKK’lı hükümet ve bakanlık sözcülerinin düzenli olarak yaptığı haftalık basın toplantısını bastı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99