19 Mart 2018, 07:23 - 
Çanakkale Şehitlerini Ve Muhsin Yazıcıoğlu Berlin'de Anıldı

Çanakkale Şehitlerini Ve Muhsin Yazıcıoğlu Berlin'de Anıldı

Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu’na bağlı derneklerin katılımı ile Berlin Alkperen Ocakları tarafından ‘’Çanakkale Şehitlerini ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma’’ programı Berlin’ de gerçekleştirildi.

Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu’na bağlı derneklerin katılımı ile Berlin Alkperen Ocakları tarafından ‘’Çanakkale Şehitlerini ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma’’ programı Berlin’ de gerçekleştirildi.  Programa Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici onur konuğu olarak katılırken, Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu başkanlığında Prof Dr. Mustafa Çolak ve Doç. Dr. Fatih Mehmet Sancaktar’ın katılımı ile bir panel gerçekleştirildi. Programada ayrıca Muhsin Yazıcıoğlu’nun konuşmalarından kesitlerin yeraldığı bir sinevizyon gösterisi yapıldı, şiirler okundu.Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Çanakkale nasıl zaferle sonuçlandıysa Afrin de Menbiç de Kamışlı da Kandil de zaferle sonuçlanacaktır." dedi.

Türk tarihinin şanlı zaferlerle dolu olduğunu belirten Mustafa Destici,

Bu zaferlerin başında Çanakkale Zaferi'nin geldiğini kaydederek, "Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü kutlu olsun. Rabbim Müslüman Türk dünyasına çok büyük zaferler yaşattı, büyük kahramanlar çıkarttı. Çanakkale nasıl zaferle sonuçlandıysa Afrin de Menbiç de Kamışlı da Kandil de zaferle sonuçlanacaktır. Türkiye, hain katil terör örgütü üyelerine gereken dersi verecektir." dedi.

Türkiye'nin bölgede yeniden harita çizme emelleri olanların bu emellerini kursaklarında bırakacağını Afrin'de gösterdiğini vurgulayan Destici, Avrupa'dan Afrin operasyonu nedeniyle yapılan olumsuz çağrıların ülke nezdinde karşılığı olmadığını dile getirdi.

Yapılan panalde ise Prof. Dr. Mustafa Çolak ve Fatih Mehmet Sancaktar, Çanakkale deniz savaşlarını, sebeplerini ve sonuçlarını ayrı tebliğler halinde sundular.

Programın Başında ise Avrupa Nizam-ı Laem Ocakları Federasyonu Başkanı Erol Yazıcıoğlu ve Berlin Alperen Ocakları Başkanı Ali Şen birer selamlama konuşması yaptılar.

Berlin başkonsolosu Mustafa Çelik te yaptığı kısa konuşma ile katılımcıları selamlarken, Çanakkale gibi zaferlerimizin her yıl daha güçlü bir şekilde anılması gerektiğini ve bir daha ki seneye Berlin Alperen Ocakları ile birlikte bu programı gerçekleştirmek istediklerinii vurguladı.

Berlin’li vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda ayrıca Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğraflarının yer aldığı bir fotoğraf sergisi de düzenlendi.

Program sonunda bir teşekkür konuşması yapan Muzaffer Türk, organizasyon komitesi olarak emeği geçenlere teşekkür ederken, programa katılan tüm STK başkanlarına ayrıca ve ismen teşekkür etti.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99