22 Mart 2018, 09:07 - 
Türkiye ile mutabakatımızı savuncağım

Türkiye ile mutabakatımızı savuncağım

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB ile Türkiye arasında göçmenler konusunda varılan mutabakatı her zaman savunacağını belirterek, "Çünkü bu, sürekli Ege Denizi'nde ölümleri izlemekten iyidir" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 171 gün sonra kurulan hükümetin programını, Federal Meclis’te okudu. Merkel konuşmasında ülke içi ve uluslararası gelişmeleri de yorumladı.

YARDIM GELECEK AYLARDA

Suriye’de 7 yıl önce iç savaşın başladığını, yüz binlerce insanın hayatını kaybettiğini ve ülke nüfusunun yarısının sığınmacı olduğunu belirten Merkel, tüm bunların Avrupa Birliği’nin kapısının önünde yaşandığına dikkati çekti. İnsan kaçakçılığı ile mücadele etmek için AB-Türkiye mutabakatını sağladıklarını ve sığınmacıların bakımı için Türkiye’ye maddi yardımda bulunduklarını belirten Merkel, Türkiye’ye verilecek 3 milyar avronun ikinci bölümünün AB tarafından gelecek aylarda sağlanması gerektiğini kaydetti.

LİBYA İLE DE YAPACAĞIZ


Almanya’da bu mutabakata çok sayıda kişinin karşı çıktığını anımsatan Merkel, “Ancak ben bunu her zaman savunacağım. Çünkü bu, sürekli Ege Denizi’nde ölümleri ve insan kaçakçılarının faaliyetlerini izlemekten iyidir” ifadesini kullandı. Merkel, benzer mutabakatı Libya ile de yapmaya çalışacaklarını kaydetti.

BOMBARDIMANLARI KINIYORUM


Suriye rejiminin Doğu Guta’ya yaptığı saldırılara da değinen Merkel, “Bu günlerde örneğin Doğu Guta’nın korkunç bir şekilde bombalanması yaşanıyor” dedi. Merkel, Suriye rejiminin yaptığı ve Rusya’nın seyirci kaldığı bombardımanları kınadığını söyledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99