03 Nisan 2018, 05:51 - 
Fransız demiryolu işçilerinden 36 günlük grev

Fransız demiryolu işçilerinden 36 günlük grev

ransa'da ulusal demiryolu ulaşım kurumu SNCF çalışanları, büyük bir iş bırakma eylemine girişiyor. Önümüzdeki üç ayda toplam 36 gün boyunca iş bırakma eylemi gerçekleştirecek olan çalışanlar, özlük haklarını kaybetmek istemiyor.

Fransa'da demiryolu çalışanları greve gidiyor. Ulusal demir yolu kurumu SNCF'nin kurum yetkilileri, yarın makinistlerin %77'sinin greve katılacağını bildirdi. Trafiğin ciddi şekilde aksayacağı konusunda da Fransız vatandaşlarını uyardı. 'Demiryolu Mücadelesi' adını verdikleri grevde çalışanlar, 36 gün iş bırakma eylemi gerçekleştirecek.

Macron'a tepki gösteriyorlar

SNCF çalışanları Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Fransız demiryollarını özelleştirmenin önünü açacak yasa tasarısına tepki gösteriyor.

Macron, çıkarılacak yeni yasayla demiryolu çalışanlarının özel statüsünü değiştirmek amacında. Erken emeklilik ve birçok avantajları bulunan çalışanlar ise bu haklarının kaybetmek istemiyor. Ortalama brüt maaşın 2912 euro olduğu ülkede SNCF çalışanları ortalama 3090 euro kazanıyor.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99