23 Mayıs 2018, 05:44 - 
Fransa’da yeni grev dalgası

Fransa’da yeni grev dalgası

Fransa’da ulaşım, enerji, sağlık ve eğitim gibi sektörlerde aylardır devam eden hükümet karşıtı grevlerin üçüncüsü yapıldı. İşçi sendikalarının çağrılarına cevap veren memurlar ve hastane çalışanları da yeni grev dalgasına katılarak sokağa çıktı.

Fransa’da hükümetin, kamuda çalışan memurların sayısını azaltacağını açıklaması üzerine ülkede 5,7 milyon kamu çalışanı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümetinin yapmayı hedeflediği reformlarına karşı 3. kez sokağa çıktı. Grevlere katılan memurlar, hükümetin memurların haklarını sınırlayan, alım gücünü düşüren ve 120 bin memurun işten çıkarılmasını hedefleyen reformu protesto etti.

UÇUŞLAR AZALTILACAK

Ülkedeki yeni grev dalgası kapsamında yaklaşık 140 şehir, kasaba ve köyde sokak mitingleri düzenlendi. Havaalanlarında çalışan kontrolörlerin greve gitmesi üzerine sivil havacılık kurumundan Orly, Lyon ve Marsilya’daki uçuşların beşte bir oranında azaltılacağı duyurusunda bulundu. Eski Fransa Çevre Bakanı ile Elysee Sarayı’nda bir araya gelen Macron ise, şimdiye kadar uzlaşmaya dair herhangi bir sinyal vermedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99