31 Mayıs 2018, 06:03 - 
Avrupa Komisyonundan Polonya'ya ceza

Avrupa Komisyonundan Polonya'ya ceza

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği’nin (AB) 2021-2027 dönemi bütçesinde, Polonya’dan göçmen kabul etmediği ve AB değerlerini çiğnediği gerekçesi ile 17,6 milyar Euro kesinti yaptığını açıkladı.

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği'nin (AB) 2021-2027 yılı bütçesini açıkladı. 373 milyar Euro’dan oluşan bütçeden en büyük payı 64,4 milyar avro ile Polonya aldı. Ancak komisyon Polonya için ayrılan bütçeden, ülkenin göçmen kabul etmemesi ve hukukun egemenliği gibi AB değerlerini çiğnediği gerekçesi ile 17,6 milyar Euro kesinti yaptı. Bugüne kadar AB'den aldığı fonlarla karayolu ve demir yolları inşası gibi çok sayıda altyapı projesi yürüten Polonya bu kesintiyi tepki ile karşıladı. Hükümet tarafından yapılacak açıklamada, uygulanan cezanın hiçbir şekilde kabul edilmeyeceği bildirildi.

AB tarafından hazırlanan yeni bütçede, öncekine oranla paylarını arttıran diğer ülkeler ise Yunanistan, Romanya ve Bulgaristan oldu. İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkması nedeniyle daha az mali kaynaktan oluşan bütçe, 2019 ilkbaharına kadar üye ülkelerin onayına sunulacak.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Ekonomi HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99