12 Haziran 2018, 05:59 - 
G7'deki kavga büyüyor

G7'deki kavga büyüyor

G7’de ABD ile diğer üyeler arasında çıkan kriz büyüyor. Almanya Başbakanı Merkel, gümrük vergisi artışından geri adım atmayan Trump’a tepki gösterirken, “Aldatılmaya izin vermeyiz. Aksine harekete geçeriz” dedi. Merkel, her ülkenin kendi başına hareket ederek ABD ve Çin ile anlaşması durumunda ise Avrupa’nın dağılacağını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa’dan Amerika’ya yapılan ihracata ABD Başkanı Donald Trump tarafından getirilen gümrük vergisi artışını eleştirerek, Avrupa ülkelerine karara karşı “Tek başınıza hareket etmeyin” uyarısında bulundu.

Başbakan Merkel, ARD televizyonunda yaptığı konuşmada, “Aldatılmaya izin vermeyiz. Aksine böyle bir durumda harekete geçeriz” dedi. Trump’ın tutumunun, Avrupa ülkelerinin, kaderlerini daha sıkı bir şekilde kendi ellerine almaları gerektiğini gösterdiğini ifade eden Merkel, her ülkenin kendi başına hareket ederek ABD, Çin Halk Cumhuriyeti ya da diğer bir ülkeyle anlaşmaya çalışması durumunda Avrupa’nın dağılacağı uyarısında bulundu.
GÖRÜŞMELER SÜRECEK

Almanya Başbakanı, ABD’nin, Avrupa ülkelerinden ithal ettiği çelik ve alüminyumun yanı sıra Alman otomobillerine de gümrük şartı koyması durumunda, bu ülkeye karşı geniş çaplı önlemler alacaklarını ve diğer Avrupa ülkelerini de yanlarına çekmeye çalışacaklarını söyledi. Trump’a karşı şimdiden önlemler aldıklarını ve bunları 1 Temmuz’da Dünya Ticaret Örgütü’ne ileteceklerini belirten Merkel, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun da ABD’ye karşı alacağı önlemlerden vazgeçmediğini söyledi. Merkel, Trump ile görüşmeleri sürdüreceğini de kaydetti.

Foto: Twitter/Steffen Seibert (@RegSprecher)YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99