26 Haziran 2018, 06:03 - 
Dış işleri Bakanı : Türkiyeyi henüz Avrupa Birliği'nde görmüyoruz

Dış işleri Bakanı : Türkiyeyi henüz Avrupa Birliği'nde görmüyoruz

Avusturyalı Dış işleri Bakanı Kneissl, AB Konseyi toplantısı için gittiği Lüksemburg'da gazetecilere verdiği demeçte, "Avusturya'ya göre, Türkiye AB üye adayı değildir" açıklamasını yaptı.

Erdoğan’a oy verenler ülkelerine geri gitsin!

Avusturya'da koalisyon hükümetinin küçük ortağı olan aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin önde gelen üyelerinden Johann Gudenus, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerin sonuçlarına göre AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ın galip gelmesi sonrası haddini aşan açıklamalarda bulundu. Gudenus, Avusturya'da Erdoğan'a veren Türklerin ülkelerine dönmesinin 'daha iyi olacağını' söyledi.

Avusturya’daki seçmenler Erdoğan’ı seçti

Avusturya'da oy kullanım oranı yüzde 49 olarak hesaplanmasının ardından seçmenlerin çoğunun Erdoğan’a oy verdiği belli oldu. Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyların yüzde 52.6'sını, AK Parti ise milletvekili seçimlerinde oyların yüzde 42.6'sını aldı. Avusturya’daki oy oranları ise seçmenlerin yüzde 72’sinin Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 62.5’i ise Ak Parti’ye oy verdi.

“Suç Christian Kern’in !”


Gudenus, seçimlerin böyle sonuçlanacağının aslında çok önceden belli olduğunu belirtirken Avusturya’da yaşayan Bosnalı Türklerin büyük bir payının olduğuna dikkat çekti.

Avusturya’nın Sosyal Demokrat Partisinin başkanı Christian Kern’in sosyal politikasına atıfta bulunan Gudenus, Avusturya’da Erdoğan’ın yüksek oy olmasının sebebini Christian Kern’in hoşgörü politikasına bağladı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99