29 Haziran 2018, 05:23 - 
Merkel: Türkiye'nin yaptığı muhteşem bir başarıdır

Merkel: Türkiye'nin yaptığı muhteşem bir başarıdır

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB üye ülkelerine Türkiye’deki Suriyeli mültecilere 3 milyar euro yardımda bulunma çağrısında bulundu. Merkel, zirvedeki konuşmasında "Türkiye’nin burada yaptığı muhteşem bir başarıdır" ifadelerine yer verdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 2016 Avrupa Birliği-Türkiye sözleşmesi altında, Türkiye’nin göçü azaltmada başarılı olduğunu ve anlaşmanın bir parçası olan AB’nin mali taahhüdünü yeniden teyit ettiğini vurguladı.

Merkel "Avrupa Konseyi ikinci kez 3 milyar euroyu verdikten sonra 3 milyondan fazla Suriyeli’ye sahip çıkan Türkiye’ye yardım ettiğimizi tekrar söyleyebileceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Merkel, Türkiye’nin Suriye’deki iç savaşın başlangıcından bu yana barındırdığı 3 milyondan fazla mültecinin çabalarını överek, “Türkiye hakkında söyleyebildiğiniz her şey bu. Türkiye’nin burada yaptığı muhteşem bir başarıdır” diye konuştu.

28 AB üye ülkesinin liderleri bugün mülteci krizine odaklanacak iki günlük bir zirve kapsamında Brüksel’de bir araya geliyor. AB, mültecilere 6 milyar euroluk yardım sözü vermişti ve 2018 yılının sonuna kadar ikinci kez 3 milyar avroluk yardım sözü verdi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99