10 Temmuz 2018, 06:57 - 
Johnson istifa etti

Johnson istifa etti

Boris Johnson'ın istifasını duyuran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “Bu öğleden sonra Başbakan Theresa May, Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın istifasını kabul etti. Boris Johnson’a çalışmaları için teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson istifa etti. Başbakan Theresa May, Avrupa Birliği’nden ayrılma politikalarında fazla ‘yumuşak’ olduğu gerekçesiyle eleştiriliyordu.

Brexit Bakanı David Davis, Başbakan Theresa May’e ‘İngiltere’yi zayıf duruma sokuyorsunuz’ diyerek istifasını vermişti. David Davis’in istifasıyla boşalan Avrupa Birliği’nden çıkış Bakanlığına Dominic Raab getirildi.

İngiltere Başbakanlığından yapılan duyuruda, İskan ve Planlama Bakanı olarak görev yapan Raab'ın, ülkenin AB'den ayrılık müzakerelerini yürütmekle görevli bakanlığa atandığı kaydedildi.

Raab, 2016'daki referandum öncesinde ülkenin AB'den ayrılığı için sıkı kampanya çalışmasında bulunmuştu. Basında Raab, selefi Davis gibi "sert Brexitçi" olarak tanımlanıyor.

Oxford ve Cambridge üniversitelerinden mezun 2 çocuk babası Raab, 2010'da milletvekilliğine seçilmeden önce avukatlık yapıyordu. 44 yaşındaki bakan 2015 yılından bu yana Muhafazakar Parti iktidarlığındaki hükümetlerde çeşitli görevlerde bulundu.

Davis : Theresa bu durumdan kurtulabilir

Pazar günü Başbakan Theresa May'i makamında ziyaret eden Brexit Bakanı Davis, görevi bırakmaktan başka bir seçeneği kalmadığını söyleyerek istifasını vermişti.

May'in 'iyi bir başbakan' olduğuna inandığını belirten Davis, hükümetin bu krizden kurtulabileceğini ifade etti.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99