11 Temmuz 2018, 06:15 - 
Trump yüksek mahkeme yargıcı adayını açıkladı

Trump yüksek mahkeme yargıcı adayını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede ‘hukukun üstünlüğü’ ilkesini koruma ve kollamada en yetkin kurum olan Yüksek Mahkeme üyelerinden Yargıç Anthony Kennedy’nin emekliliğe ayrılma kararından sonra, yerine geçecek Yüksek Mahkeme yargıcı adayını açıkladı.

Trump, başkent Washşngton’da Temyiz Mahkemesi Yargıcı olarak görev yapan 53 yaşındaki Brett Kavanaugh’u ABD Yüksek Mahkemesi üyeliği için aday gösterdi.

ABD başkanlarının savaş ve barış yapmak dışında en önemli sorumluluklarının Yüksek Mahkeme yargıçlarından birini seçmek olduğunu söyleyen Trump, Beyaz Saray’da Doğu Salonu’nda yaptığı açıklamada, Kavanaugh’un ABD anayasasına bağlı kalacağına inandığını söyledi.

Yargıçların siyasi görüşlerinin önemli olmadığını, önemli olanın kendi siyasasi görüşlerini bir yana bırakarak yasalara ve anayasaya uygun olarak karar vermek olduğunu belirten Trump, "Kuşku yok ki böyle bir aday buldum. Bu akşam, Brett Kavanaugh’u Yüksek Mahkeme Yargçlığına aday göstermenin onurunu ve ayrıcalığını yaşıyorum" diye konuştu.

Kavanaugh’un "yargıçların yargıcı" olarak tanındığını dile getiren Trump, ABD Senatosu’nun Kavanaugh’un adaylığını onaylama sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmasına, kendisini aday gösteren Başkan Trump’a teşekkür ederek başlayan Kavanaugh da, "Bana gösterdiğiniz güveni boşa çıkartmayacağım, gurur duyuyorum. Senato tarafndan onalylanmam durumunda aık fikirli olacağım ve ABD anayasasına, hukukun üstünlüğü ilkelerine bağlı kalacağım" diye konuştu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99