12 Temmuz 2018, 06:15 - 
Zschape'ye ömür boyu hapis

Zschape'ye ömür boyu hapis

Almanya’da 2013’de başlayan ve 437 duruşması yapılan yüzyılın davası olarak nitelendirilen NSU cinayetleri davasında karar duruşması gerçekleşti. Beate Zschaepe 10 farklı cinayetten suçlu bulundu ve ömür boyu hapis cezası verildi.

Gerek kurban yakınları gerekse Almanya’da yaşayan Türk kamuoyu, ırkçılığın nasıl korkunç bir seviyeye ulaşabildiğinin en önemli kanıtı olan bu cinayetlerde bugün sonuca ulaşıldı.

Sanıklardan Emminger terör örgütüne yardım ve yataklıktan 2,5 yıl ceza alırken Holger Gerlach ve Carsten Schulz ise 3 yıl ceza aldı. Gerekçelendirme ile ilgili açıklamalar gün boyu devam edecek.

2000-2007 arasında 8'i Türk 10 kişiyi öldürmek, banka soymak ve bombalı saldırılarda bulunmakla suçlanan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davası Münih Eyalet Mahkemesi’nde görülüyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NSU davasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Geciken bir dava süreci sözkonusu. Sanıkların ceza alması yetmez, bu cinayetlerin arkasında kim var ortaya çıkarılmalı.Türkiye olarak takip edeceğiz.
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99