18 Temmuz 2018, 06:16 - 
Trump: Rusya’nın Başkanlık seçimlerine müdahale ettiğini kabul ediyorum

Trump: Rusya’nın Başkanlık seçimlerine müdahale ettiğini kabul ediyorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin ardından Beyaz Saray’da basın mensuplarına açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, 2016 Başkanlık seçimlerine Rusya’nın müdahale ettiğini kabul ettiğini fakat sonucu etkileyemediğini söyledi.

ABD Başkanı Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldikten sonra düzenledikleri ortak basın toplantısındaki açıklamalarından dolayı ABD medyası tarafından vatan haini ilan edilmişti. Putin ile yaptığı görüşmeden sonra Beyaz Saray’da ilk defa kamera karşısına geçen Trump, ABD istihbarat servisine inanıcının ve desteğinin tam olduğunu, istihbarat servislerinin Rusya’nın seçimlere müdahale ettiğine dair vardığı araştırma sonucunu kabul ettiğini belirterek, “Rusya’nın Başkanlık seçimlerine müdahale ettiğini kabul ediyorum, fakat sonucu etkilemedi” dedi.

ABD Başkanı Trump, dün bir araya geldiği Putin ile düzenlediği basın toplantısında, seçimlere Rusya’nın müdahale etmesi için herhangi bir sebep görmediğini dile getirmişti. Rusya Devlet Başkanı Putin de dünkü basın toplantısında, ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarına, “ABD seçimlerine müdahale ettiğimiz iddiası saçmalık” cevabını vermişti. Trump da, Rusya’nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarının saçma olduğunu söyleyerek, “Seçimlerde kara bulut yok, Hillary’yi kolayca yendim” diyerek FBI’ın gerçekleştirdiği soruşturmada hiçbir şey bulamadığını söylemişti.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99