27 Temmuz 2018, 07:20 - 
Almanya’nın  terörist raporu

Almanya’nın terörist raporu

Almanya’da Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerinin faaliyetleri genişlerken ülke genelinde terör yanlılarının sayısı da artıyor.

İç güvenlik birimi Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BfV) 2017 yılı istihbarat raporuna göre, 2016 yılında 14 bin olan PKK’lı eylemci sayısı geçtiğimiz yıl 500 kişi artarak 14 bin 500’e yükseldi. “PKK, Almanya’daki üye sayısı ve güç anlamında en büyük yabancı terör örgütü olmaya devam ediyor” ifadesinin bulunduğu rapora göre PKK, Almanya’da 2017 yılında toplam 14 milyon, Avrupa genelinde ise 25 milyon avro para topladı.

BfV’nin 358 sayfalık raporunda 16 sayfa yer verilen PKK’ya ait dernek ve diğer oluşumların, geçen yıllarda pek çok defa olumlu bir izlenim vermek için adlarını değiştirdikleri de belirtildi. Raporda ayrıca, Kandil’deki terör elebaşıları tarafından yönetilen örgütün Almanya ve Avrupa’da kendi medyası bulunduğuna da işaret edilerek bunlar arasında ANF Haber Ajansı ve Yeni Özgür Politika gazetesinin önemli yer tuttuğu kaydedildi.

Berlin makamlarınca hazırlanan güvenlik raporunda diğer terör örgütlerinin üye sayılarına da değinildi. Buna göre DHKP-C’nin Almanya’da 650, TKP/ML’nin 1300, MLKP’nin ise 600 üyesi bulunuyor. Raporda FET֒ye ilişkin ayrıntılı bilgi verilmemesi ise dikkat çekti.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99