02 Ağustos 2018, 07:19 - 
Avrupa turistlerden rahatsız

Avrupa turistlerden rahatsız

Yaz aylarında artan turist sayısı Avrupa’yı tehdit ediyor. Bazı şehirler için başlıca gelir kaynağı turizm olsa da, eski şehir altyapılarının artık bu yoğunluğu kaldıramadığı belirtiliyor.

Avrupalılar, özellikle yaz aylarında tavan yapan turist akınından rahatsız olmaya başladı. Bazı şehir ve kasabalar için turizm başlıca gelir kaynağı olsa da günlük hayatın zorlaşması nedeniyle turizm karşıtı hareketler oluşmaya başladı. Bu kapsamda kurulan örgütler, turistik bölgelerde yaşayan sıradan vatandaşların turizmden nasıl etkilendiğini yetkililere duyurmaya gayret ediyor.


ALTYAPI YETERSİZ

Turistik bazı şehirlerin altyapılarının da turist akınlarını artık kaldıramadığı belirtiliyor. Paris, Dubrovnik, Kyoto gibi turistlerin uğrak mekanı olan şehirlerde çöp arıtma ve kanalizasyon sistemlerinin artık yeterli olmadığı ifade ediliyor. Son olarak Taylandlı yetkililer Hollywood filmleri ile ünü artan Maya Plajı’nın turizm nedeniyle bir çevre felaketiyle karşı karşıya kaldığını görerek bölgedeki turizmi sınırlandırma kararı aldı.


Turist-fobi

Uzmanlar, turizmin de limitleri olduğunun görülmesi gerektiğini, aksi halde, Manuel Delgado tarafından on yıl önce tanımı yapılan ‘turist-fobi’nin başlayabileceği konusunda uyarı yapıyor. Uzmanlar, bu konuda adımların atılması için küresel çapta işbirliğine gidilmesi gerektiğini belirtiyor. Avrupa’nın en çok turist çeken ülkelerinden olan İspanya’da geçtiğimiz aylarda turist karşıtı eylemler yapılmıştı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99