07 Ağustos 2018, 06:21 - 
Aşırı sıcaktan bunalan Finler markette uyudu

Aşırı sıcaktan bunalan Finler markette uyudu

Finler, ülkelerinde 48 dereceyi bulan sıcaklıklara için ilginç bir çözüm buldu. Müşterileri serin ve rahat bir gece geçirsin diye kapılarını açan marketler, 24 saat boyunca klimalarını müşterilerine açık tuttular.


Kuzey Afrika'dan gelen sıcak hava dalgası Avrupa'yı kavuruken, bazı marketler müşterilerine ilginç bir hizmet sundu. Finlandiya'da marketler sıcaktan bunalan müşterilerine kapılarını açarak geceyi klimalı ortamda geçirmelerine izin verdi.

Avrupa son yıların en sıcak havalarıyla mücadele ederken, sıcaklığın 48 dereceye çıkabileceği uyarısı yapıldı. Kuzey ülkeleri de Afrika'dan gelen sıcak hava dalgasından nasibini aldı. Bu ülkelerden Finlandiya'da arttan sıcaklıkları dikkate alan bazı marketler, müşterilerine serin havada uyumaları için kapılarını açtı.

Yaşadıkları yerlerde bulunan marketlerden 'aşırı sıcaklar nedeniyle kapımız ve klimalarımız 24 saat açık geceyi marketlerimizde geçirebilirsiniz' mesajını alan Finler marketlerde uyudu.

Başkent Helsinki'de müşterilerine kapısını açan K-Supermarket şubesi yetkilisi, insanların akşam saatlerinde market kapandıktan sonra gelmeye başladıklarını ve uyumak istedikleri yeri kendilerinin seçtiğini söyledi. Yetkili ayrıca, geceyi daha eğlenceli hale getirmek için misafirlerine çekilişle bazı ikramlarda bulunduklarını da belirtti. Yetkili, "Her şey çok güzel geçti: insanlar mutlu ve heyecanlıydılar rahat bir gece geçirmeleri için kapılarımızı onlara açtık. İhtiyaç olması durumunda aynı uygulamayı yeniden yapabiliriz " dedi.

48 derece uyarısı yapıldı


Sıcaklığın, bu hafta sonu Avrupa'da kaydedilmiş tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48 dereceyi geçeceği açıklanmıştı. Orta Avrupa ülkelerine göre daha düşük sıcaklıkların görüldüğü Finlandiya'da ise hava sıcaklıkları en düşük 20 en yüksek ise 28 derece aralığında seyrediyor.

Uzmanlar ise güneşe maruz kalan araçlarda bebek, çocuk, engelli ya da hayvanların bırakılmamasını, özellikle yaşlıların susamasalar bile günde 2 litre su içmelerini ve yüksek oranda sıvı içeren gıdalar tüketmelerini tavsiye ediyor.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99