08 Ağustos 2018, 06:06 - 
Erdoğan Merkel görüşmesi 28-29 Eylül’de

Erdoğan Merkel görüşmesi 28-29 Eylül’de

Başkan Erdoğan’ın Almanya ziyaretinin tarihi belli oldu. 28-29 Eylül’de Almanya’ya gidecek olan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Steinmeier ve Başbakan Merkel ile bir araya gelecek. Kritik ziyaret Steinmeier’in 24 Haziran sonrası davetiyle gündeme gelmişti.

Başkan Erdoğan’ın, Almanya’da tartışmalara neden olan Berlin ziyaretinin tarihi belli oldu. Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Erdoğan’ın 28-29 Eylül tarihlerinde Almanya’ya devlet ziyareti düzenleyeceği duyuruldu.

Almanya Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan’ın ziyaret sırasında Steinmeier ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geleceğini açıkladı. Erdoğan’ın 28 Eylül’de Steinmeier tarafından askeri törenle karşılanacağı, ardından da onuruna verilecek akşam yemeğine katılacağı açıklandı.

Açıklamada, Erdoğan ve Merkel arasındaki görüşmelerin gündemi konusunda Türk tarafıyla “yakın istişare” içinde olunduğu belirtildi.
merYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99