09 Ağustos 2018, 06:42 - 
Boris Özür dilemiyor

Boris Özür dilemiyor

Müslüman kadınlara hakaretler yağdırarak gündeme oturan eski İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, kendisine yapılan çağrılara rağmen özür dilemeyi reddediyor. Son olarak Johnson’ı eleştirenler arasına ülkenin Başbakanı Theresa May de katıldı.


Eski İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, burkalı kadınların etrafta “posta kutusu” gibi dolaşmasının gülünç olduğu, peçe takıp “banka soyguncusu” gibi çıkagelenlerden yüzlerini açmalarının talep edilebileceğine dair sözlerinin ardından eleştirilerin hedefinde. Eski bakan kendisine yapılan çağrılara rağmen özür dilemeyi reddediyor. Johnson’a tepki gösteren isimlere Başbakan Theresa May de katıldı ve eski bakanın sözlerinin ‘incitici’ olduğunu söyledi.
‘PARTİDEN İHRAÇ EDİLMELİ’

Johnson’ın üyesi olduğu iktidardaki Muhafazakar Parti’den Lordlar Kamerası üyesi Mohamed Iltaf Sheikh de eleştirenler kervanına katılarak, “Partimizi temsil etmiyor. Partiden ihraç edilmeli” dedi. İngiltere’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan Sorumlu Devlet Bakanı Alistair Burt, Johnson’ın sözlerinin belli bir dereceye kadar incitici olduğunu ileri sürdü. İngiltere’nin ilk Müslüman kadın bakanı olan Lady Sayeeda Warsi de, partiye, Johnson’ın cezalandırılması çağrısı yaptı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99