10 Ağustos 2018, 05:49 - 
İtalya’da Modern köleliğe büyük öfke

İtalya’da Modern köleliğe büyük öfke

İtalya’da göçmenlerin tarım işlerinde kölelik koşullarında çalıştırılması tartışması, iki ayrı trafik kazasında 16 yabancı tarım işçisinin ölmesiyle alevlendi. Yabancı tarım işçileri greve giderken, güneydeki Foggia kentinde protesto gösterileri düzenledi.


İtalya’da denetimden uzak bir şekilde, kölelik koşullarında çalıştırıldıklarını söyleyen göçmen işçiler, greve giderek protesto gösterileri düzenledi. Foggia kentinde düzenlenen iki ayrı gösteride işçiler, kölelik koşullarında çalıştırılıp yaşamaya mahkum edildiklerini söyleyerek “Köleliğe hayır” sloganları attı, “Katliam ve sömürülere son!” yazılı pankartlar taşıdı. Göstericiler, yaz aylarında tarlalarda çalışırken güneşten korunmak için taktıkları kırmızı şapkalarla yürüyüş yaptı.

BİNLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ

Foggia’daki gösterilerin ardından işçi sendikaları da harekete geçerek gösteri düzenledi. Sendika yetkilileri, göçmenleri çaresizliklerinden faydalanarak yasa dışı şekilde ucuza çalıştıran ve hayatlarını riske atan sistemin önüne geçilmesi çağrısı yaptı. Foggia yakınlarında Afrikalı tarım işçilerini taşıyan araçlar geçen Cumartesi ve Pazartesi kaza yapmış ve toplam 16 kişi ölmüştü. Uzun zamandır devam eden bu sistem, yaşanan ölümlerin ardından yüksek sesle eleştirilmeye başlandı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99