10 Eylül 2018, 06:18 - 
Alman partisinden ırkçı seçim pankartı!

Alman partisinden ırkçı seçim pankartı!

Almanya'nın Bavyera eyaletinde 14 Ekim tarihinde yapılacak Eyalet Milletvekili Seçimleri için adaylar çalışmaya başladı. İslam ve göçmen karşıtı AfD partisi ise "başörtüsüz okullar" ve "İslamsız okullar" yazılı pankartlarla seçim propagandası düzenledi.


Chemnitz’te bir kişinin iki göçmen tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü olayın ardından, kentte göçmen karşıtı ve ırkçı grup PEGIDA ile Alman parlamentosunda temsil edilen aşırı sağcı parti AfD’nin destekçileri protesto gösterisi düzenlemişti.

Kentteki aşırı sağcı ve ıkrçı grupların düzenlediği protesto gösterilerine, Almanya’daki son seçimlerde ilk kez parlamentoya girmeyi başaran aşırı sağcı parti AfD’nin 6 bin destekçisi de katılmıştı.

Önümüzdeki ay Bavyera eyaletinde seçim yapılacağı için

İslam ve göçmen karşıtı tutumuyla bilinen Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD) seçim için hazırladığı pankartları yayınladı.

Partinin İslam karşıtı sert söylemleri pankartlara da yansıtıldı. "İslamsız okullar", "Başörtüsüz okullar", "İslam Bavyeraya ait değil" yazılı pankartlar partinin resmi sayfasında da yayınlandı.


Eylemlerden sonra oy oranı arttı

Almanya’da geçtiğimiz yıl yapılan genel seçimde yaklaşık yüzde 13 oy alarak parlamentoya ilk kez girmeyi başaran AfD’ye halk desteği Alman RTL’nin yaptırdığı ankete göre Chemnitz’deki olayların ardından yüzde 16’ya yükseldi.

Partinin Thuringia lideri Bjoern Hoecke, Yahudi soykırımı kurbanları için yapılan anıta “Utanç Anıtı” sözleriyle karşı çıkmış, cumartesi günü de kentte yapılan ırkçı protestoyu organize eden kişiler arasında yer almıştı. AfD ırkçı çıkışlarda bulunan Hoecke ile yollarını ayırmadığı için de eleştirilerin odağında yer alıyor.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99