08 Ekim 2018, 06:52 - 
Merkel: Afrika'yı fırsat kıtası olarak görelim

Merkel: Afrika'yı fırsat kıtası olarak görelim

Almanya Başbakanı Merkel, "Afrika geleceğin pazarı. Afrika'nın harika gençleri var. Bırakın Afrika'yı sürekli bir problem olarak değil, bir fırsat kıtası olarak görelim" diye konuştu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Afrika'nın bir problem olarak değil, fırsat kıtası olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Merkel, Kiel kentinde partisinin gençlik teşkilatı Junge Union'un (JU) düzenlediği toplantıda konuştu.

Mültecilerin yüzde 90'ının Afrika ve Asya'da bulunduğuna dikkati çeken Merkel, gelecekte Afrika'dan Avrupa'ya mülteci geçişinin daha da yoğunlaşacağını ifade etti.

Merkel, buna hazırlıklı olunmasının gereğine işaret ederek, bu bölgelere kalkınma yardımından daha fazlasının yapılması gerektiğini dile getirdi.

Ekonomi alanında faaliyet gösteren herkesi Afrika'da iş yapmaya çağırdığını belirten Merkel, şöyle dedi:

    Afrika geleceğin pazarı. Afrika'nın harika gençleri var. Bırakın Afrika'yı sürekli bir problem olarak değil, bir fırsat kıtası olarak görelim.

Merkel, Almanya'nın, kasımda Afrika ülkelerine yatırım olanaklarını saptamak için bir toplantı düzenleyeceği bilgisini de paylaştı.

Almanya'da mülteci krizinin yaşandığı 2015 dönemine de işaret eden Merkel, o süreçte hatalar yapıldığını kabul ederek, uluslararası yardım kuruluşlarının yeterince desteklenmediğini kaydetti.

Avrupa Birliği'ni de farklı alanlarda ortak stratejiler üretmeye davet eden Merkel, AB'nin, önemli dış politika konularında ortak tutum sergilemesi gerektiğini, bu şekilde küresel dünyada aktör olabileceğini sözlerine ekledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Gündem HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99