15 Ekim 2018, 07:08 - 
Almanya bozkurt işaretini yasaklamayı tartışıyor

Almanya bozkurt işaretini yasaklamayı tartışıyor

Avusturya'dan sonra Almanya da ülkede bozkurt işaretini yasaklamaya hazırlanıyor. Bazı Alman politikacılar bozkurt işaretinin yasaklanması planına şimdiden desteklerini açıkladı.


Merkel'in partisi CDU milletvekili Christoph de Vries Alman basınına yaptığı açıklamada "Faşizmin her türlüsü insanlığa karşı ve liberal toplumumuza bir tehdittir." dedi.

Bild gazetesine konuşan Vries, bozkurt işaretinin de bu yüzden yasaklanması gerektiğini dile getirdi.

Bild gazetesine konuşan Türkiye kökenli olmasına rağmen Türk düşmanı Alman vekil Sevim Dağdelen de bozkurt işaretinin Hitler selamına benzeyen aşırı sağcıların bir sembolü olduğunu ve anayasa karşıtı olan bu sembolün yasaklanması gerektiğini söyledi.

"Bozkurt işaretinin Hitler selamına benzetilmesi, akıl tutulmasıdır"

MHP Genel Baskan Yardımcısı Semih Yalçın, Avusturya'dan sonra Almanya'da da "bozkurt" işaretinin yasaklanmasını "Bozkurt işaretinin Hitler selamına benzetilmesi, akıl tutulmasıdır. Hitler selamı Almanların milli sembolü değildir ama bozkurt, Türk milletinin binlerce yıllık zengin kültüründe yer alan anlamlı, önemli ve kıymetli bir motiftir" ifadesini kullandı.

Euronews'a konuşan Yalçın, Almanya'da söz konusu bir yasağın devreye girmesiyle ayrımcı bir uygulamanın hayata geçeceğini ve bunun entegrasyon çabalarını sekteye uğratacağını, toplumsal barısı zedeleyeceğini kaydetti.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Politika HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99