31 Ekim 2018, 05:44 - 
Başörtüsü polemiğinin fitilini yeniden ateşledi

Başörtüsü polemiğinin fitilini yeniden ateşledi

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, ülkede başörtüsü polemiğinin fitilini yeniden ateşleyerek Müslümanların tepkisini çekti. Küçük kızların zorla başörtüsü taktığını ileri süren Castaner, Fransa’da yeni bir yasağın sinyalini verdi.


Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, başörtü polemiğini tekrar gündeme getirerek Müslüman halkın tepkisini çekti.

Castaner açıklamasında, "Küçük bir kızın başörtü takmasının kendi kararı olmadığına inanıyorum. Din herkesin hür iradesi olması gereken bir husustur. İçişleri Bakanı olarak benim sorumluluğum dini seçim özgürlüğünü garanti etmektir" ifadelerini kullandı.

Açıklamasının ardından sosyal medyada büyük tepki gören Castaner, düşüncelerini tekrar açıklamak zorunda kaldı. Burkanın yasak olduğunu ve 2 bin kadının bu yasayı çiğneyerek ceza aldığını hatırlattı. Castaner, 18 yaş altı kızların ve bazı kadınların aile ve çevre baskısı altında başörtü taktıklarını iddia ederek bu gibi durumlarda cezalandırma olması gerektiğini savundu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99