31 Aralık 2018, 08:23 - 
Juncker: AB Ingiltere'yi içeride tutmaya çalışmıyor

Juncker: AB Ingiltere'yi içeride tutmaya çalışmıyor

AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Avrupa Birliği'nin Birleşik Krallık'ı AB'nin içinde tutmaya çalışmadığını söyledi.

Welt am Sonntag'a konuşan Juncker, Ingiltere ile gelecekteki ilişkiler konusunda müzakerelere, Ingiliz Parlamentosu'nun Brexit anlaşmasını imzalaması ile birlikte başlamak istediklerini söyledi ve ekledi:

"AB'nin elindeki  tüm kaynaklarda Ingiltere'yi Avrupa Birliği içinde tutmaya  çalıştığı iddiaları doğru değil. Ingiltere'yi AB içinde tutma  niyetimiz yok. Bizim tüm istediğimiz gelecekteki  ilişkiler konusunda netlik. Hepimiz referandum sonucuna saygılıyız."

Juncker, Ingiliz Parlamentosu'nun ayrılık anlaşmasını onaylamasından hemen sonra gelecekteki ilişkileri müzakere etmeye başlamaya hazır olduklarınının altını çizdi.

Juncker, "Ingiliz parlamenterlerinin çoğunluğunun AB ve (Ingiltere Başbakanı Theresa) May'e güvenmediklerine ilişkin bir izlenimim var" diye ekledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99