03 Temmuz 2011, 11:59 - 
SPD'den Berlin için seçim startı verildi

SPD'den Berlin için seçim startı verildi

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin eyaleti teşkilatı, 18 Eylül'de yapılacak Berlin Eyalet Meclisi seçimleri için kampanya startını verdi.

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin eyaleti teşkilatı, 18 Eylül'de yapılacak Berlin Eyalet Meclisi seçimleri için kampanya startını verdi.

Seçim kampanyası başlangıcı için Wittenbergplatz adlı meydanda stantlar ve bir sahne kuran SPD Berlin teşkilatının etkinliğine katılan SPD'li Berlin Eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit, burada Türk kökenli Berlin Eyalet Meclisi üyeleri Dilek Kolat ve Ülker Radziwill ile milletvekili adayı Muharrem Aras'ı ziyaret etti.

Kolat ve Radziwill ile meydanda kurulan stantları dolaşan Wowereit, Türk kökenli adaylarla Türk kahvesi içerek, bir süre ayaküstü sohbet etti.Türk gazetecilerin, Türk kökenlilerin neden kendisine oy vermesi gerektiği şeklindeki sorusu üzerine Wowereit, Belin'de onlarca yıldan beri etkili bir uyum politikası izleyen tek parti olduklarını belirterek, hiçbir insanın kökenine bakmadan başkentte barış içinde birlikte yaşamak istediklerini söyledi.

Seçimleri yeniden kazanacağından emin görünün Wowereit, SPD'nin ne kadar oy beklediği sorusuna "30 ve artı" yanıtını verdi.


TURK KOKENLI BERLIN EYALET MECLISI UYELERI DILEK KOLAT (SOLDA) ILE ULKER RADZIWILL (SAGDAN 4.) VE MILLETVEKILI ADAYI MUHARREM ARAS (SAGDA) ILE BIRARAYA GELDI.

Kolat ve Radziwill de bugünkü etkinliğin seçim kampanyası startı olarak görülebileceğini belirterek, Wowereit'ın seçimleri yeniden kazanacağına emin olduklarını ifade etti.

Evren Aydemir / BerlinYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99