21 Ekim 2012, 13:05 - 
Turkcell Europe Kupası birincileri Köln ve Stuttgart'tan

Turkcell Europe Kupası birincileri Köln ve Stuttgart'tan

Turkcell Europe Kupası final maçları Berlin Alexanderplatz meydanında oynandı.

Almanya’nın beş kentinden Berlin’e gelen genç takımlar futbol yeteneklerinin yanısıra hoşgörü ve centilmenliklerini göstermek için yeşil sahada ter döktü. Köln ve Stuttgartlı şampiyon takımlara kupa ve sürpriz hediyelerini Turkcell Europe Genel Müdürü Özorbeyi verdi.Başkent Berlin, Almanya’nın en büyük “Spor yoluyla Uyum” projesi olan Turkcell Europe Kupası finaline ev sahipliği yaptı. Finallerin açılışı Berlin Eyaleti İçişleri ve Spor Senötürlüğü Müsteşarı Andreas Statzkowski ile  Turkcell Europe Genel Müdürü Ekrem Özorbeyi tarafından yapıldı. Finale Hamburg, Köln, Frankfurt, Mainz, Stuttgart ve Berlin’den toplam 24 takım katıldı.


Özorbeyi: “Zorluklar sizi yıldırmasın”


Berlin’in ünlü Alexander meydanında turnuvaya katılan 25O’yi aşkın gence seslenen Turkcell Europe Genel Müdürü Ekrem Özorbeyi “Dokuz ülkede milyonlarca kişiye iletişim hizmeti veren bir şirket olarak iletişimin gücüne inanıyoruz. Önyargıları iletişimle aşar, birbirimizi daha iyi tanır, daha iyi anlarız” dedi. “Farklılıklarınız Almanya için zenginliktir” diyen Özorbeyi, hayatta herkesin engellerle karşılaşabildiğini, kendisinin de zorluklar yaşadığında Alman yazar Goethe’nin sözünü anımsadığını söyledi ve “Hayatınızdaki zorlukları aşabilirsiniz bazı zorlukları da başarılara dönüştürebilirsiniz. Sakın Yılmayın” diye konuştu.Statzkowski: “Kazanırken de kaybederken de centilmen olmak”


Müsteşar Statzkowski ise konuşmasında fair play vurgusu yaptı ve gençlere şu mesajları verdi: “Spor yoluyla özellikle de futbol sayesinde hem kazanmayı hem kaybetmeyi öğreniriz. Bugün Alexanderplatz’ta hem kazanırken hem kaybederken centilmenliğin ön planda olması gerektiğini görüyoruz.“Şampiyonluk coşkusu


24 takımın kıran kırana geçen karşılaşmalarında 14 ve 16 yaş arasındaki takımlardan Stuttgartlı TV Specktakel birinci, Hamburglu Süderelbe 1, ikinci oldu. 17 yaş üstü takımlardan Köln’den Midnightsoccer birinci ve yine Köln’den 2. FC Holzbein ikinci oldu. Kupalarını büyük bir coşkuyla havaya kaldıran gençler Turkcell Europe’un sürpriz hediyelerini görünce sevinç çığlıkları attı. Gençler tablet bilgisayar ile bir aylık internet paketlerinin yarattığı mutlulukla gençler Turkcell Europe Genel Müdürü Özorbeyi’ne sarılarak teşekkür etti.

Şarkılar söyleyen gençler yoğun alkış eşliğinde birinciliklerini kutladılar. Katılımcı gençlerden biri, “Turnuvaya önceleri kazanmak için katıldık. Sonra baktık ki fair play kuralları bizlere çok şey öğretiyor. Herkes hoşgörülü davranmaya dikkat ederse, birlikte yaşamak daha keyifli oluyor. Birinci olduğumuz için çok mutluyuz” diye konuştu. 

Turnuva süresince 117 gol atıldı, 270 centilmenlik puanı verildi.


Top cambazları Memetcan Örücü ve Ethem Özütürk büyüledi


Maç aralarında top cambazlığında dünya birincisi ve “Feestyle Trick 360° Crossover“ rekor sahibi Memetcan Örücü, Ethem Özütürk eşliğinde izleyicilere ilginç anlar yaşattı. Memetcan Örücü turnuva alanında genç futbolcuları ve izleyicileri çeşitli oyunlar ve cambazlıklar yaparak büyüledi ve büyük alkış topladı.


İzleyiciler için eğlenceli saatler


Final maçlarını izleyeme gelen genç, çocuk ve aileler Alexanderplatz meydanında keyifli saatler geçirdi. Futbolculara tribünden tezahüratlarla destek verenler, tramplende veya tırmanma duvarında eğlenen çocuklar ve gençleri ilgiyle izledi. Şut ölçme yarışında ve hızlı top sürme parkurunda dereceye girenler de ödüle layık görüldü. Ayrıca Çarkıfelek oyununda yapılan çekilişte iki kişi akıllı cep telefon ve Turkcell Europe SIM kartları sahibi oldu.


Ortak yaşama ve hoşgörüye katkı


Turkcell Europe ve Alman Olimpiyat Sporları Federasyonu (DOSB) işbirliğiyle gerçekleşen Turkcell Europe Kupası’nın önde gelen hedefleri ortak yaşama ve hoşgörüye katkı sağlamak bulunuyor. Hamburg, Köln, Frankfurt am Main, Mainz ve Stuttgart kentlerinde düzenlenen ön eleme turnuvalarında yaklaşık bin kız ve erkek futbolcu genç maçlara katıldı ve özel centilmenlik kurallarına uydu. Fair play kuralları gereğince maçlar hakemsiz oynandı ve gençler centilmenlik kurallarına uyarak, saha içindeki diyalog alanlarında birbirlerine centilmenlik puanları verdiler. Kız futbolcuların katılımını özellikle teşvik etmek için onların attığı goller her gol iki gol sayıldı. Bu sayede kızlar da turnuvaya katıldı hatta Köln’deki turnuvada takımını zirveye taşıyan bir kız futbolcunun golü oldu.


Proje hakkında

Turkcell Europe Kupası, 27,6 milyon üyesiyle en büyük spor organizasyonu olan Almanya Olimpiyat Sporları Federasyonu (DOSB) ve Turkcell Europe’un işbirliğiyle yaşama geçirildi.

25 yıldır sürdürülen “Spor Yoluyla Uyum” projesi, Turkcell Europe’un sağladığı destekle ilk kez ulusal düzeye taşındı. Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell tarafından kurulan Turkcell Europe, 2011’den bu yana Almanya’da hizmet veriyor. Merkezi Köln’de bulunan Turkcell Europe kaliteli altyapısı ve hizmetleriyle Almanya’daki Türkler tarafından en çok kullanılan cep telefonu operatörlerinden biri konumuna ulaştı. Almanya ile Türkiye arasında iletişim alanında sınırları kaldıran Turkcell Europe sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla toplumlararası diyaloga, hoşgörüye ve birlikte yaşama kültürüne destek veriyor.YORUM YAZ
Etem Özütürk -
Cok güzel ve eglenceli bir gün oldu :)
bütün Turkcell Europe ailesine tesekkür ediyoruz :)
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Etkinlik HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99