31 Mart 2014, 06:30 - 
TDU Girs’Day –Kızlar Günü etkinliği Yaptı

TDU Girs’Day –Kızlar Günü etkinliği Yaptı

TDU Almanya çapında düzenlenen Kızlar Günü (Girls’Day) etkinliklerine bu yılda „Kendi Şefim Nasıl“ olurum semineri ile katkıda bulundu. Seminere 5 ila 10. sınıfa devam eden 30 kız öğrenci katıldı.

Seminer TDU üyesi Avukat Hediye Erdem tarafından interaktif bir şekilde sunuldu. Berlin’in çeşitli okullarından gelen kız öğrenciler Annika, Gamze, Sally, Antonia, Franziska, Cheyenne, Charlene, Özge, Michaela, Floria, Lara, Sophie,  ve digerleri ideallerindeki mesleği söylediler.  Mimar, eczacı marongoz, yazar, gazeteci, kimyağer, avukat, doktor, oyuncu, mühendis olmak istiyorlar. Bazılarıda anne ve babalarının isletmelerini devralmak istiyorlar. Bütün bu mesleklerin serbest çalışarak da yürütülebileceğini anlatan Hediye Erdem, serbest çalışmanın, olumlu, olumsuz yanlarını  kız öğrencilerle paylaştı.

Neşeli ve rahat bir ortamda geçen seminer sonrası öğrencilere katılım belgeleri verildi. Girls’Day etkinlikleri her yıl Almanya çapında düzenleniyor ve kız öğrencilerin, daha cok erkeklerin ragbet ettiği, mühendislik, fen bilimleri, el sanatları gibi meslek dallarını tanımalarını amaçlıyor. Firmalar bu günde öğrencilere kapılarını açiyorlar. Geçen yıl düzenlenen toplam 10 bine yakın etkinliğe Almanya çapında 120.000 bin kız öğrenci katılmştı.  

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99