22 Nisan 2014, 06:57 - 
23 Nisan Çocuk Şenliği Berlin'de Kutlandı

23 Nisan Çocuk Şenliği Berlin'de Kutlandı

23 Nisan Çocuk Şenliği Şenliği Berlin'de şölen havasında kutlandı.

Berlin'de geleneksel olarak her sene kutlanan 23 Nisan Çocuk Şenliği, bu yıl yine tarihi Brandenburg Kapısı ve Zafer Anıtı arasındaki caddede gerçekleştirildi.


 Haftasonunun paskalya tatiline denk gelmesi nedeniyle 17. Juni (17 Haziran) caddesinin bir bölümü 19, 20, 21 nisan tarihlerinde trafiğe kapatılarak sadece çocuklara ayrıldı.

Şenlik alanında kurulan oyun alanlarında çocuklar 3 gün boyunca gönüllerince eğlendiler.Berlin 23 Nisan Derneği'nin gerçekleştirdiği şenlik çerçevesinde çocuklara yönelik pek çok etkinlik düzenlendi. Futbol turnuvası, çocuk maratonu, çocuk olimpiyatları düzenlendi, resim yarışması yapıldı. Kurulan sahnede farklı ülkelerin, farklı kültürlerin dans, müzik gösterileri sunuldu. Çeşitli yarışmalar yapıldı ve kazanan çocuklara hediyeler verildi.23 Nisan Derneği başkanı Rıza Şahin, yine görkemli bir 23 Nisan Çocuk Şenliği kutladıkların söyledi. Bu sene 15'incisi kutlanan şenliklere katılımın her sene artarak devam ettiğini belirten Şahin, “Türk Toplumu Almanya'ya geldiğinden beri 23 nisana sahip çıkmış ve kutlamıştır. Bu seneki şimdiye kadar kutlananlar arasında en görkemlisi oldu. Katılım çok fazla; yaklaşık 500.000 kişinin şenliklere katılacığını öngörüyoruz” şeklinde konuştu. Alman kamuoyundan da ummadıkları kadar büyük bir ilgi gördüklerine değinen Rıza Şahin, şenliğe katılanlaran %70'inin Alman olduğuna dikkat çekti ve “Artık bu bayramın Berlin Brandenburg Kapısı önüne ait olduğunu kabul edilmiştir” dedi.21014 yılı Berlin 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne yaklaşık 50 dernek destek verirken, 150 kişi de gönüllü olarak çalıştı.  Yine 15 büyük firma spansor desteği verdi. Berlin Eğitim Ateşeliğine bağlı öğretmenler de resim yarışmalarını ve maraton kuşusunu organize ettiler.

Onbeşinci senesinde dev bir organizasyon haline gelen ve Berlin'in en büyük çocuk şenliği sayılan 23 Nisan Çocuk Şenliği, artık Almanya'nın başkentinin büyük ve değişmez etkinlikleri arasına girdi.

Havaların da güzel olması nedeniyle Berlin'li çocuklar aileleriyle birlikte 3 gün boyunca  23 Nisan Çocuk Şenliği'nde güzel vakit geçirdiler. Yetkililer bu etkinliğin ileride de Berlin'de büyüyerek devam edeceği müjdesini verdi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Yaşam HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99