27 Ocak 2015, 06:17 - 
Başarıya Giden Yolda Girişimcilik

Başarıya Giden Yolda Girişimcilik

MÜSİAD Berlin Gençlik Kurulu YOUNG MÜSİAD, HTW Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirdiği panel ile, başarıya giden yolda girişimcilik veya çalışan olmanın avantaj ve dezavantajlarını tartıştı.

Panele ünlü işadamları Remzi Aru ve Bülent Uzuner ile çalıştıkları kurumlarda başarıları ile ön plana çıkan Sinan İlhan ve Florian Komm katılırken oturum başkanlığını Young MÜSİAD tan Semih Kasap yaptı.

HTW Üniversitesi‘nin  en prestijli salonlarından birinde gerçekleştirilen panele yaklaşık 100 öğrenci katılırken, katılımcıların kariyer planlamalarında girişimci veya çalışan olarak nelere dikkat etmeleri gerektiği hususunda farklı görüşler ortaya kondu.Panelistlerden Remzi Aru‘nun kariyer sürecinde  cesaret ile  yenilikçi fikirlerini hayata geçirmesine karşın Bülent Uzuner’in stratejik planlarını sabırla gerçekleştirdiğinin ortaya çıkması katılımcılara farklı bakış açıları kazandırdı.

Panel sonucunda, alınan eğitimin yanında, kişisel gelişim ve tecrübenin kariyer basamaklarının çıkılmasında önemli bir yere sahip olduğu fikri kesinlik kazandı. Öte taraftan başarıya giden yolda girişimci veya çalışan olsun, gizli bir formül yerine birden fazla faktörün etkili olduğu fikri benimsendi, buna göre özellikle yurtdışı tecrübesi, bilinen yabancı diller, tecrübe, staj, kişisel gelişim ve eğitim başarıda rol alan faktörler olarak sıralandı.Paneli gerçekleştiren YOUNG MÜSİAD Üniversiteler Masası Başkanı Tayfun Deniz, yaptığı açıklma ile, bu tür çalışmaların devam edeceğini ve elde ettikleri sonuçları da mutlaka değerlendireceklerini vurguladı. Bu doğrultuda YOUNG MÜSİAD olarak yurtdışı staj programlarına ağırlı vereceklerini ve MÜSİAD üyesi işadamlarının tecrübelerinden daha fazla yararlanılması konusanda çalışmalar yapacaklarını vurguladı.

Panel sonunda, katılımcılara günün anısına hediyeleri Young MÜSİAD Başkanı  Ömer İgaç ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verilirken, İgaç , katılımcılara ve programda emeği geçen tüm yöneticilere ayrıca teşekkür etti.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99