05 Şubat 2015, 06:17 - 
Altın Ayı Ödülü İçin Yarış Başlıyor

Altın Ayı Ödülü İçin Yarış Başlıyor

Berlin Film Festivali, yarın "Nobody Wants the Night" filminin gösterimiyle başlayacak Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar" filmi, "En İyi İlk Film Ödülü" için yarışacak.

Başkent Berlin'de 5-15 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek 65. Berlinale, bu yıl Isabel Coixet'nin yönettiği ve Juliette Binoche'un başrolünü oynadığı "Nobody Wants the Night" filminin gösterimiyle açılacak.

Palast'da TSİ 20.45'te başlayacak gala öncesinde "Altın Ayı" ve " Gümüş Ayı" ödüllerini kazanan isimleri belirleyecek uluslararası jüri üyeleri ve açılış filminin yönetmeniyle oyuncularının yanı sıra çok sayıda ünlü isim de kırmızı halıda yürüyecek.

Toplam 72 ülkeden 441 filmin gösterileceği festivalde 19 film "Altın Ayı" ve " Gümüş Ayı" ödülleri i çin yarışacak.

Berlinale'de büyük ödüller i çin yarışacak filmler şöyle:

Werner Herzog'un Almanya ve ABD yapımı "Queen of the Desert", Almanya'dan Sebastian Schipper'in "Victoria", Andreas Dresen'in "Als wir traeumten", ABD'den Terrence Malick'in " Knight of Cups", İspanya'dan Isabel Coixet'nin "Nobody Wants the Night", İngiltere'den Peter Greenaway'in "Eisenstein in Guanajuato", Andrew Haigh'in "45 Years", İran'dan Cafer Panahi'nin "Taksi", Fransa'dan Benoit Joc"'un "Journal d'une femme de chambre", Guatemala'dan Jayro Bustamante "Ixcanul Volcano", Rusya'dan Aleksei German'ın "Under Electric Clouds", Polonya'dan Malgorzata Szumowska'nın "Body", Vietnam'dan Di Phan Dang'ın "Cha va con va", Çin'den Wen Jiang'in "Yi bu zhi yao", Romanya'dan Radu Jude'nin "Aferim!", Şili'den Patricio Guzman'ın "Der Perlmuttknopf", Pablo Larrain'in "The Club", Japonya'dan Sabu'nun "Chasuk's Journey" ve İtalya'dan Laura Bispuri'nin "Sworn Virgin".

Türk yönetmen Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar" filmi, festivalin "Forum" bölümünde izleyicilerle buluşacak. Faruk Hacıhafızoğlu'nun " Kar Korsanları" "Generation Kplus" bölümünde, Derya Durmaz'ın "Gri Bölge" filmi de "Generation 14plus" bölümünde gösterilecek.  

Berlinale'de dünya prömiyeri yapılacak "Nefesim Kesilen Kadar", aynı zamanda "En İyi İlk Film Ödülü" i çin de yarışacak. Festivalde ilk gösterimi yapılacak " Kar Korsanları" ise "Generation Kplus" bölümünde "Kristal Ayı" i çin mücadele edecek.

Çok sayıda ünlü oyuncunun katılması beklenen festivalde ödüller, 14 Şubat cumartesi akşamı düzenlenecek törende sahiplerini bulacak. YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99