26 Mayıs 2015, 06:12 - 
Berlin'de Kültürler Karnavalı Gerçekleştirildi

Berlin'de Kültürler Karnavalı Gerçekleştirildi

Almanya'nın başkenti Berlin'de 1995 senesinden bu yana geleneksel olarak her sene düzenlenen “Kültürler Karnavalı” 2015 senesinde yine rengarenk geçti.

Dört gün süren Kültürler Karnavalı'nda, Berlinliler önce farklı kültürlerden müzik gruplarının performanslarını sergilediği sahnelerde üç gün boyunca müziğe doydu. Yine burada kurulan büfelerde, dünyanın dörtbir yanından farklı mutfaklara ait yemeklerin tadına bakma imkanı buldular. Karnavalın sonunda düzenlenen geçit töreniyle de Berlin sokakları renk cümbüşüne döndü.

Bu yıl Berlin'de kültürlerin geçit törenine 82 grup halinde 5300 kişi katıldı. Her sene olduğu gibi Berlin'de yaşayan farklı kültürleri temsilen 5000'in üzerinde katılımcı, yaklaşık 2 km'lik güzergah boyunca dans, müzik ve akrobatik yeteneklerini sergilediler. Havanın da güzel olmasıyla yarım milyondan fazla Berlin'li ve turist, geçit güzergahı boyunca tam bir kültür şölenine şahit oldular.

1995 senesinden itibaren düzenli bir şekilde gerçekleştirilen Berlin Kültürler Karnavalı'nın akibeti bu sene finansal sıkıntılar nedeniyle tehlikeye girmişti. Berlin Eyaleti Uyum Bakanı Dilek Kolat, ocak ayında yetkili kurumların, tarafların anlaştığını ve Kültürler Karnavalı'nın 2015 senesinde de gerçekleştirileceği müjdesini vermişti.

Renkli kültürel yapısıyla bilinen ve yüzün üzerinde etnisitenin yaşadığı Berlin, sanki bu özelliğini, renkli yapısını kutladığı Kültürler Karnavalı ile tüm dünyaya yansıtmak istiyor.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99