24 Ağustos 2015, 09:32 - 
Avrupa Bestekar Ödülü Sinem Altan'ın

Avrupa Bestekar Ödülü Sinem Altan'ın

Almanya'nın başkenti Berlin'de her yıl düzenlenen "Young Euro Classic" müzik festivali kapsamında verilen "Avrupa'nın en iyi bestekar ödülü" Sinem Altan'ın oldu.

Avrupalı Gençlik Orkestraları Almanya Dostluk Grubu Derneğince başkent Berlin'de düzenlenen "Young Euro Classic" festivali çerçevesinde verilen ödülü Sinem Altan ''Hafriyat'' adlı eseriyle aldı.

Almanya'da yaşayan Türk kökenli genç besteci ve piyanist Sinem Altan’ın bestelediği ve geçen hafta dünya prömiyeri olarak icra edilen "Hafriyat" adlı eseriyle bu ödüle layık görüldüğü bildirildi.

Young Euro Classic festival organizasyon komitesinden yapılan açıklamada, Altan'ın geçen hafta "Young Euro Classic" etkinliği kapsamında düzenlenen konserde Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TGFO) tarafından eserinin icra edildiği anımsatıldı. Altan'ın böylece 5 bin avroluk ödülün de sahibi olduğunu ifade edildi.

Jüri üyeleri, Sinem Altan'ı "Hafriyat" adlı eseriyle dinleyicilere yeryüzünün gücünü hissettirdiğini açıkladı.

Ödülünü alan Sinem Altan, gazetecilere yaptığı açıklamada, TGFO'nun eserine adete "nefes üflediğini" belirterek "Öyle bir üflediler ki demek dinleyicileri öyle etkilemişler aynı zamanda jüri halktan oluşuyor. Böyle bir karar vermiş jüri üyeleri. 9 prömiyer beste arasından benim eserim böyle bir ödüle layık görüldüğü için çok mutluyum. Hafriyat aslında benim için yeni bir dönemi yansıtıyor. Müzikal anlamda çok büyük bir orkestra için yazmıştım" dedi.

Altan müziğin olmadığı yerde hayat olmadığını sözlerine ekledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Kültür / Sanat HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99