14 Ocak 2016, 07:22 - 
Berlin'de Sultanahmet’teki terör saldırısını kınadılar

Berlin'de Sultanahmet’teki terör saldırısını kınadılar

Berlin'deki Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri saldırıyı kınadı

Almanya’nın başkenti Berlin’de faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşları, Sultanahmet’te dün gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği önünde toplanan Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, saldırıda hayatını kaybedenleri andı.

Burada okunan basın açıklamasında, Türkiye'de yaşayan insanlarla ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla dayanışma içinde olunduğu belirtildi.

Söz konusu saldırının Türkiye'ye karşı düşmanca yapıldığına işaret edilen açıklamada, “Türk, Alman, Müslüman ve insan olarak kalleşçe yapılan İstanbul’daki bu terör saldırısını kınıyoruz” ifadesi kullanıldı.

Terörle mücadelede Türkiye'ye desteğin vurgulandığı açıklamaya şöyle devam edildi:

“Bu hain ve kalleş saldırı da gösteriyor ki terörün dini ve milleti yoktur. Bu gibi hain saldırıda hedef her zaman insanlık ve toplumun düzeni olmuştur. Bütün dünya teröre aynı tepkiyi vermelidir. Benim ülkemde olunca başka, senin ülkende olursa başka davranışını göstermek, ahlak teamüllerine ve insanlığa aykırıdır.”

Açıklamada, tüm insanların özellikle bu zor zamanda demokrasi, insan hakları ve barış için birlikte durması gerektiği kaydedildi.

Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri daha sonra Türkiye’nin Berlin Büyükelçilik önüne gül bıraktı ve dua okudu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99