News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması

13 Aralık 2015, 15:50

AfD oylarını arttırmaya devam ediyor. Almanya için Alternatif Partisi`nin oyları sürekli artıyor. Aşırı sağcı popülist parti AfD  adını Avrupa Parlamentosu seçimleri ile duyurdu. AB`nin politikalarına karşı tavır sergileyen parti Euro`ya karşı tutumuyla dikkat çekti. İlk kez katıldığı Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oyların yüzde yedisini aldı ve parlamentoya 7 milletvekili gönderdi. Parti popülist söylemleri ile  Alman halkının içinde var olan bastırılmış düşünceleri açığa çıkarıyor. Mutsuz sessiz çoğunluğun sesi olmak için meydanlara  çıktığını iddia ediyor.

 

Adolf Hitler de 1933 yılında iktidara böyle gelmemiş miydi ?

Almanya o dönem Versay anlaşmasının ağır şartları altında eziliyor, I. Dünya savaşı sonrası kurulan Weimar Cumhuriyeti halkın yoksulluğuna çare bulamıyor, enflasyon ve işsizlik arttıyordu. İşte Hitler böyle bir iklimde oylarını arttırdı ve sinsice iktidara geldi.  Herkes Almanya`da bir Sosyalist devrimin olacağını sanırken aşırı sağcılar bir anda iktidara geliverdi.

 

Şimdi gelelim 1933`den günümüze...Ne değişti, neler aynı kaldı ? Almanya savaş sonrası hızla yeni imajını değiştirme yolları aradı. Ülke yeniden imar edildi, edilirken de yeni beyinlerin şekillenmesine  çalışıldı; dünyaya açık, gelişmeleri takip eden, farklı etnik ve kültürel değerlere saygı duyan bir kuşak oluşturulmaya çalışıldı. Alman toplumu yeniden yaratıldı. Irkçı, antisemit düşüncelerden uzaklaşmış ve çok kültürlü yapıyı benimseyen bir kuşak yaratılması hedefleniyordu. Ama ırkçı düşünceler vücudun zayıf anını kollayan bir mikrop gibi sabırla bekliyordu. Ve beklemeye devam edecekti. Arada sırada buradayım dercesine yoklamalar yapıyordu; Mölln´de, Sollingen`de... Devletin içine sızan ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında hala 3. Reich`ın özlemini duyan ama dışarıya karşı farklı bir resim çizen tehlikeli politikacıları gördü Almanya. Aslında hiç de yabancısı olmadığımız tanıdık bir  düşünceydi bu...

 

Yahudileri fırınlarda yakan bu zihniyet, bu sefer evlerinde kalleş gecelerde insanları tatlı uykularında yakıyordu. Ne değişmişti ? 50 milyon insanın ve 6 milyon Yahudinin yaşamına mal olan II. Dünya Savaşı ne öğretmişti Almanlara.. Ne öğrenmişti Almanlar ? Yoksa yaşananlar hayal ürünü bir bilim kurgu filmi miydi? Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvası yapılmış vagonda  lüks mevki gene onlara ayrılmamış mıydı? Onlar bu trenin efendisi idi, sadece onlar biliyorlardı trenin nereye gideceğini, nede olsa rotayı çizen onlardı.

 

AfD ile Almanya`da yeni bir rota mı çiziliyor? Ya da çalışılıyor? Parti´nin oy oranı yüzde 10`u çoktan aştı bile. Bugün seçim olsa ülkenin üçüncü büyük politik gücü olacağı söyleniyor. Mülteci akını, gelen mülteciler içinde müslümanların ağırlıkta olması eski korkuları derinleştiriyor... Weimar Cumhuriyeti`nde de yaşanan korkular, sonrasında Hitler`i şansölye yapmamış mıydı?  O zaman Yahudilerin sistem içinde yükselişinden rahatsız olanlar onları günah keçisi yapmıştı.  Şimdi yeni günah keçimiz Müslümanlar.. Hayırlı olsun... „Biz günah keçisi olmadan yaşayamayız. Çok fazla müslüman var, Mercedes`e biniyorlar, paraları Türkiye`ye aktarıyorlar, töre cinayetleri, namus davaları bitmiyor, kriminal olaylarda cabası“... Artık kafanızı kuma gömmeyin.. Ey AfD`yi kurtarıcı olarak görenler ( Neyi kurtaracaklar ise ? ) eğer ülkenizi seviyorsanız uzak durun bu tür partilerden, yakar adamı, çok kötü yakar. Unutmayın bu ülkenin sigortası göçmen gençler ... 20 yılda Almanya`nın yaş ortalaması 40`da 44`e çıktı. Dünya`nin en yaşlı ikinci ülkesi; Almanya. Biz bu ülkeyi hep birlikte geliştireceğiz. Gelin bu başarıda sizinde payınız olsun.  Alın içinize bu gençleri... Alın ki Almanya´nın geleceği daha ışıklı olsun.

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99